مراقبت و سلامت پوست

نکات مهم هنگام انتخاب کرم های آرایشی صورت

نکات مهم هنگام انتخاب کرم های آرایشی صورت

کرم های آرایشی صورت که برای یک نفر مناسب باشد ممکن است دقیقاً با همان نوع پوست، رژیم غذایی، سبک زندگی، شغل، سن و بسیاری از عوامل دیگر برای شما مفید نباشد. حتی اگر هر دوی شما پوست چربی داشته باشید. البته اگر یکی از شما در موقعیت جغرافیایی مختلف زندگی کند، نتایج را تغییر می دهد. یا حتی اگر هر دو در یک شهر زندگی کنید، اما یک نفر فعالیت زیادی در فضای باز انجام می دهد، در حالی که دیگری بیشتر در یک دفتر نشسته است، پاسخ کاملا متفاوتی از محصول دریافت می کند. در مجموع، پوست همه بی نظیر است یا نیازهای منحصر به فردی دارد. نمی توان به سادگی از کرم های آرایشی صورت انتظار داشت که برای ما مفید باشند.

انتخاب صحیح کرم های آرایشی صورت متناسب با نوع پوست با گذشت زمان

شاید روزگاری در دوران نوجوانی، ما پوست مستعد آکنه داشتیم. با این حال، ۲۰-۳۰ سال بعد، پوست ما خشک شده است. بسیاری از مردم از انتخاب محصولاتی که سالها پیش مناسب نوع پوست آنها بود، حتی اگر وضعیت پوست آنها اکنون به طرز چشمگیری تغییر کرده باشد استفاده می کنند. پوست ما به دلیل دما، آب و هوا، رطوبت، هورمون ها و عوامل دیگر تغییر می کند. آیا تا به حال توجه کرده اید که در دوران بارداری ممکن است بعضی اوقات پوست ما از چربی تا خشک یا بالعکس به حالت دیگری تبدیل شود؟ بله، وضعیت پوست ما تغییر می کند. شروع به آگاهی از پوست خودتان کنید، بدانید که اکنون پوستتان چگونه است. آنچه که در حال حاضر به آن نیاز داریم ممکن است با یک هفته قبل (چه رسد به ۱۰ سال پیش) متفاوت باشد.

به یاد داشته باشید پوست ما عضوی زنده است و باید آن را تغذیه کنیم. اگر گیاهی داشته باشیم و فقط یکبار به آن آب دهیم و انتظار رشد آن را داشته باشیم، احتمالاً ظرف چند روز خشک خواهد شد. پوست ما بزرگترین اندام ماست، ما باید به خوبی از آن مراقبت کرده و تغذیه مورد نیاز آن را تأمین کنیم.

انتخاب صحیح کرم های آرایشی صورت

انتخاب صحیح کرم های آرایشی صورت

انتخاب مرطوب کننده مناسب برای نوع پوست شما

هر فردی نوع پوست متفاوتی از دیگران دارد، بنابراین ممکن است پوست مادر شما از نظر ماهیت شبیه پوست شما نباشد، بنابراین وقتی پوست را با هر نوع مرطوب کننده ای مرطوب می کنید، خدماتی به پوست ارائه نمی دهید. باید به خوبی از طبیعت پوست خود آگاه باشید و مرطوب کننده ایده آل برای او برای نتیجه تضمین شده انتخاب کنید، به عنوان مثال ممکن است شما پوست چربی داشته باشید در حالی که مادر شما پوست چرب حساسی دارد، پس آنچه برای شما مفید است به هیچ وجه مناسب او نیست. توصیه می شود که از کرم آبرسان و مرطوب کننده سنت ایوز به منظور مرطوب کردن پوست خود استفاده نمایید.

انتخاب مرطوب کننده مناسب

انتخاب مرطوب کننده مناسب

کرم های آرایشی صورت را که برای پوست شما مناسب هستند انتخاب کنید.

کرم های آرایشی صورت مناسب برای پوست شما وجود دارد. شما فقط باید بدانید که چگونه آنها را پیدا کنید. توصیه متخصصان پوست را برای انتخاب محصولات مناسب دنبال کنید. یک رویکرد فردی برای یافتن محصولات مناسب با مواد مناسب برای پوست بسیار مهم است.

قبل از استفاده از کرم های آرایشی صورت نوع پوست خود را بشناسید.

نوع پوست مهمترین عامل در تعیین اینکه بهترین محصولات مراقبت از پوست برای شما چیست می باشد. لزوما هیچ محصول بدی وجود ندارد، اما گاهی اوقات افراد با انواع مختلف پوست از محصول اشتباهی برای نوع پوست خود استفاده می کنند.

ممکن است از قبل حدس زده باشید، اما کسانی که پوست مستعد آکنه و حساس دارند باید با داشتن عناصر مختلف در محصولات مراقبت از پوست، بیشترین احتیاط را داشته باشند.

شناخت نوع پوست

شناخت نوع پوست

برای پوست چرب: به دنبال کرم های آرایشی صورت حاوی آلفا هیدروکسی اسیدها (اسید گلیکولیک یا اسید سالیسیلیک) ، بنزوئیل پراکسید و اسید هیالورونیک باشید. این مواد در کنترل تولید بیش از حد سبوم موثر هستند در حالی که اسید هیالورونیک فقط در مناطق مورد نیاز بدن هیدراته می کند.

برای پوست خشک: به دنبال کرم های آرایشی صورت حاوی اسید لاکتیک باشید. این مواد باعث آبرسانی و لایه برداری ملایم می شوند تا پوست خشک درخشان بماند.

برای پوست های حساس: به دنبال کرم های آرایشی صورت حاوی آلوئه ورا و بلغور جو دوسر باشید. آنها مرطوب کننده های خوبی هستند و عوارض جانبی ندارند.

اگر مطمئن نیستید که چه نوع پوستی دارید، برای تأیید، می توانید با متخصصان سیندرلاکالا مشورت نمایید آنها با دقت بیشتری محصولات مناسب را برای شما انتخاب می کنند.

از کرم های آرایشی که حاوی مواد سمی هستند استفاده ننمایید.

بسته بندی و محبوبیت گاهی اوقات تله های ساده ای است که ما در آن گرفتار می شویم. اگر می خواهید محصولی را بر اساس توصیه دوستان یا آشنایان خریداری کنید، نباید فقط به خوب بودن پوست آنها توجه کنید، بلکه باید این نکته را درنظر بگیرید که آنها چه نوع پوستی دارند. این به شما یک شاخص قابل اعتماد تر برای چگونگی عملکرد محصول برای شما می دهد.

دیدن اصطلاحات طبیعی و ارگانیک روی برچسب محصول گاهی اوقات یک ترفند برای بازاریابی است. از آنجا که این اصطلاحات تنظیم نشده و استانداردهای خاصی از صنعت برای آنها وجود ندارد، می توانند وعده های پوچ بدهند. بعلاوه، گاهی اوقات فقط یك یا دو ماده از مواد موجود در لیست، ارگانیک هستند.

فرمالدئید به عنوان یک ماده سرطان زا شناخته شده است. اما این ماده اغلب با مواد شیمیایی با نام های مختلف (کوآنتریوم ۱۵ ، هیدانتوئین DMDM ​​، اوره دیازولینژ، اوره ایمیدازولیدین) جایگزین می شود که فرمالدئید را با گذشت زمان آزاد می کند تا به عنوان مواد نگهدارنده عمل کند. پس از محصولاتی که حاوی این مواد شیمیایی هستند استفاده ننمایید.

صابون لیمو گلیسرین سیندرلا

جهت اطلاع از طرح های تخفیفی صابون های سیندرلا و مسابقه های جایزه دار از طریق اینستاگرام در ارتباط باشید.

اینستاگرام

⇓برای اشتراک گذاری این مقاله می توانید از طریق برنامه های زیر اقدام نمایید.⇓