مراقبت و سلامت پوست

نکات مهم هنگام انتخاب ضد آفتاب مناسب پوست خشک

نکات مهم هنگام انتخاب ضد آفتاب مناسب پوست خشک

یکی از کارهای اساسی که باید در برنامه روزمره هر یک از ما باشد، استفاده از ضد آفتاب مناسب، برای حفظ سلامت پوست است. باید بدانید که انتخاب کرم ضد آفتاب اهمیت زیادی دارد، زیرا هر نوع پوستی نیازمند نوع خاصی ضد آفتاب متناسب با آن است که به مراقبت از آن کمک می کند. اگر پوست شما خشک است، اطمینان حاصل کنید که ضدآفتاب نوع مناسب پوست خود را انتخاب می کنید تا بهترین نتیجه را برای پوستی سالم و درخشان داشته باشید.

اگر پوست شما خشک است، متخصصان توصیه می کنند یک کرم ضد آفتاب با فرمول سنگین انتخاب کنید، زیرا این فرمول به مرطوب سازی پوست کمک می کند و برای پوست های خشک ایده آل است. همچنین، اطمینان حاصل کنید که محصولی با ترکیبات خوب و موثر، برای محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش را برای بهترین نتیجه و محافظت طولانی مدت انتخاب کنید. همچنین می توانید محصولی را انتخاب کنید که حاوی موادی مانند اکسید روی است که مانند آینه عمل می کنند و اشعه هایی از پوست را منعکس می کنند. به این ترتیب پوست خشک خود را حفظ کرده، آن را با رطوبت مورد نیاز تغذیه کرده و از آن در برابر تابش نور خورشید در تمام روزهای سال محافظت می کنید.

چگونه ضد آفتاب مناسب پوست خود را انتخاب کنیم؟

ضد آفتاب انواع مختلفی دارد، می تواند به صورت کرم، لوسیون یا اسپری باشد. و برای معکوس سازی اشعه ماورا بنفش و محافظت از پوست در برابر آسیب ها به کار برده می شود. این ماده نه تنها در تابستان، بلکه در تمام فصول سال نیز باید  استفاده شود.

ویژگی های پوست با توجه به انواع آن به ویژه پوست صورت متفاوت است و پوست صورت از پوست خشک تا پوست چرب تا پوست طبیعی و در نهایت پوست حساس متفاوت است و برای هر نوع پوست یک برنامه وجود دارد که باید برای رسیدن به پوستی سالم  و بدون آلودگی رعایت شود.

اهمیت استفاده از ضد آفتاب

نور خورشید از امواج زیادی از جمله نور مرئی، اشعه مادون قرمز و اشعه ماورابنفش تشکیل شده است، که توانایی نفوذ به لایه ها و بافت های پوست را دارند و باعث آسیب بسیاری به سلول های و علائم پیری می شوند. استفاده از ضد آفتاب برای جلوگیری از این خطرات بسیار ضروری است.

ضد آفتاب ها انواع مختلفی دارند که متناسب با هر نوع پوستی اعم از خشک، چرب، حساس یا پوست متفاوت است. هر پوستی دارای ضد آفتاب مخصوص به خود است که به بهترین وجه برای مطابقت با ویژگی های آن استفاده می شود.

پوست خشک با خشکی شدید و منافذ کوچک مشخص می شود و به آبرسانی دائمی نیاز دارد و برای این منظور ترجیح داده می شود از ضد آفتاب به صورت کرم استفاده شود زیرا روغن آن بیشتر است و هنگام جذب، رطوبت بیشتری می دهد.

استفاده از ضد آفتاب

استفاده از ضد آفتاب مناسب

عوامل مشترک در میان ضد آفتاب ها

همان طور که گفته شد هر نوع پوست دارای یک نوع ضد آفتاب مناسب است، اما عوامل مشترکی وجود دارد که هنگام انتخاب و استفاده از هر ضد آفتاب مورد توجه قرار می گیرد:

    ضد آفتاب باید شامل یک فاکتور محافظت در برابر آفتاب یاSPF  با طیف وسیع ترجیحاً ۵۰+ باشد.

    حداقل یک ربع ساعت قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، ضد آفتاب بزنید تا زمانی که جذب شود و دوباره هر دو ساعت یکبار استفاده شود.

    اطمینان حاصل کنید که ضد آفتاب ها را در تمام قسمت های بدن که در معرض آفتاب هستند نه فقط صورت قرار دهید و همچنین مراقب باشید که از استفاده از آن در زیر چشم غافل نشوید.

مزایای ضدآفتاب چیست؟

ضد آفتاب بدون اغراق یکی از مهمترین محصولات آرایشی بهداشتی برای مراقبت از پوست شماست، به خصوص اگر خانمی هستید که روزانه از خانه بیرون می روید. ضد آفتاب به دلیل توانایی محافظت از پوست در برابر اشعه ماورا بنفش دارای مزایای زیادی است که در این بخش بیان می شود.

۱- می تواند شما را از خطر سرطان پوست محافظت کند. طبق بسیاری از مطالعات پزشکی مشخص شده است که این بیماری زنان را بیشتر درگیر می کند. از این رو، استفاده زنان از کرم ضد آفتاب مناسب آنها را از این خطر محافظت می کند.

۲- هنگام قرار گرفتن در معرض اشعه های مضر آفتاب، از پوست شما در برابر عفونت، تحریک و قرمزی محافظت می کند.

۳- به دلیل حفظ منافذ پوست در زیر نور آفتاب، برای کاهش جوش ها به ویژه در افرادی که پوست چرب دارند، به کار می رود.

۴- اگر مدت زمان طولانی در معرض اشعه آن قرار بگیرید از پوست شما در برابر آفتاب سوختگی محافظت می کند.

۵- برخی از ضد آفتاب ها حاوی مقداری مرطوب کننده هستند که به پوست شما رطوبت لازم را می دهند.

۶- برای محافظت از پوست در برابر پیری زودرس به کار برده می شود.

مزایای ضدآفتاب

مزایای ضدآفتاب

نکات مهم هنگام انتخاب ضد آفتاب مناسب برای پوست های خشک

همان طور که گفته شد ضد آفتاب یکی از محصولات آرایشی و بهداشتی است که باید برای مراقبت از پوست شما، به ویژه در صورت خشک بودن، در برنامه روزمره باشد تا طراوت آن حفظ شود و چین و چروک آن به تأخیر بیفتد. در صورتی که نوع پوست خشک دارید، باید کرم ضد آفتاب مناسب برای پوست خشک انتخاب کنید. باید توجه داشته باشید:

انتخاب ضد آفتاب مناسب برای پوست های خشک

انتخاب ضد آفتاب مناسب برای پوست های خشک

  • این که کرم ضد آفتاب که انتخاب می کنید باید فرمول آن دارای پایه روغنی باشد، زیرا بهترین گزینه برای ایجاد رطوبت لازم به پوست است.
  • کرمی را انتخاب کنید که از درجه محافظت بالایی برخوردار باشد و همچنین از پوست شما در برابر اشعه UVB و UVA محافظت کند.
  • محصولی را انتخاب کنید که شامل موادی مانند اکسید روی یا دی اکسید تیتانیوم باشد، زیرا این مواد به عنوان آینه در بازتاب اشعه خورشید به دور از خشکی پوست عمل می کنند.
  • اگر در انتخاب ضد آفتاب شرایط فوق را در نظر بگیرید، پوستی مرطوب و محافظت شده در طول روز خواهید داشت.
    صابون زردچوبه سیندرلا

    صابون زردچوبه سیندرلا

جهت اطلاع از طرح های تخفیفی صابون های سیندرلا و مسابقه های جایزه دار از طریق اینستاگرام در ارتباط باشید.

اینستاگرام

       ⇓برای اشتراک گذاری این مقاله می توانید از طریق برنامه های زیر اقدام نمایید.⇓