مراقبت و سلامت پوست

کاربرد انواع ست براش های آرایشی و معرفی بهترین ست براش

کاربرد انواع ست براش های آرایشی و بهترین ست براش

کاربرد انواع ست براش های آرایشی و بهترین ست براش

استفاده از ست براش های آرایشی، به دلیل عدم آگاهی از استفاده از براش مناسب برای هر نوع آرایش، تفاوت در شکل و عملکرد و استفاده از مناسب برای برخی از خانم ها فرآیند آسانی نیست. ست براش انواع و اشکال مختلفی دارند و به همین دلیل کاربردهای متعددی نیز دارند. از جمله مهم ترین این براش ها و موارد استفاده آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

براش پایه یا فونداسیون

از براش پایه برای استفاده از کرم فونداسیون روی پوست و پخش آن بر روی پوست استفاده می شود. مخلوط کردن آن بر روی پوست و ایجاد جلوه ای طبیعی به آن آسان است و از براش شیب دار کرم پایه نیز می توان استفاده کرد. هنگام استفاده از مقدار کرم زیر پوست، می توان آن را از طریق براش با زاویه شیب دار یا براش معمولی هنگام استفاده از مقدار کرم پایه روی پوست و پخش آن بر روی صورت، استفاده کرد.

براش فونداسیون

براش فونداسیون

براش برنزه کننده

شکل براش برنزر یک براش نرم و منحنی است که برای توزیع مساوی استفاده می شود تا پوست به صورت طبیعی حالتی زیبا پیدا کند. محصولات برنزه با استفاده از این قلم مو روی صورت و گردن مخصوصاً در ناحیه استخوان گونه و چانه توزیع می شود.

براش پودری

استفاده از براش پودر متنوع است، زیرا از براش پودر برای اعمال نسبی از نور استفاده می شود و همچنین برای پوشاندن نور و از بین بردن پودر باقیمانده از صورت استفاده می شود.

براش سایه چشم

از براش سایه چشم برای استفاده از مقدار مناسب پرایمر روی چشم و ترکیب آن با براش چشم به کار می رود. استفاده از سایه چشم روی چشم با این براش به طور یکنواخت انجام می شود.

براش سایه چشم

براش سایه چشم

براش ترکیبی سایه چشم

براش ترکیبی سایه چشم برای صاف کردن خطوط سایه و شفاف و قابل مشاهده بودن آن ها استفاده می شود. این براش نرم، بلند و تیز است و در کل قسمت پلک به عقب و جلو مورد استفاده قرار می گیرد.

براش رژ لب

این براش دارای موهای بسیار کوچک است که برای استفاده از رژ لب و تعریف آن بر روی لب ها و کنترل خروج بیش از حد رژ لب از ناحیه مشخص شده استفاده می شود. از براش عریض برای استفاده از رژ لب در ناحیه مشخص شده استفاده می شود. در استفاده از رژ لب مانند یک حرفه ای و بدون گذاشتن مقدار بیش از حد آرایش در خارج از ناحیه مشخص لب استفاده می شود.

براش  کانتور

براش کانتور برای مخلوط کردن کانتور در صورت استفاده از لبه های گونه های فوقانی به شکل زاویه استفاده می شود تا مناطقی را که می خواهید پنهان یا برجسته کنید، مخفی و برجسته کند. براش کانتور برای برجسته سازی هر منطقه از صورت با کانتور یا روشن کردن یک منطقه خاص از صورت در نظر گرفته شده است. از این براش در لبه های گونه ها، طرفین بینی، پیشانی و حاشیه ها استفاده می شود.

براش  کانتور

براش  کانتور

براش پنکک

براش پنکک برای تمیز کردن بقایای باقی مانده های پودر یا سایه چشم استفاده می شود و همچنین برای کشیدن برجسته در لبه های گونه از آن استفاده می شود.

براش ترکیبی

براش ترکیبی روی ترکیب خط چشم یا سایه چشم کار می کند. این براش یک براش کوچک و تیز است تا ظاهری جذاب و زیبا ایجاد کند.

براش کانسیلر

براش کانسیلر تیرگی زیر چشم را پنهان کند. این براش یک براش ظریف است که در باریک ترین مکان ها استفاده می شود.

براش شیب دار

از براش شیب دار در کانتورینگ برای برجسته سازی صورت و شکل جذاب به آن استفاده می شود و همچنین برای استفاده از هایلایتر علاوه بر رژگونه استفاده می شود.

براش ابرو

 از این براش برای کشیدن ابرو استفاده می شود و برای تعریف نوک ابرو که نازک است کج می شود.

براش ابرو

براش ابرو

روش های تمیز کردن ست براش آرایشی

براش های آرایش باید هر از گاهی تمیز شوند تا از شر رنگ های اضافی که بعد از آرایش در آن ها وجود دارد، خلاص شوید. به این ترتیب این رنگ ها با رنگ های جدید مخلوط نمی شوند و آسیبی به پوست وارد نمی شود. این روش ها شامل :

روش آب صابون برای تمیز کردن ست براش

مواد لازم

 • یک فنجان آب گرم.
 • کاسه ای کوچک و عمیق.
 • یک قاشق غذاخوری شامپو بچه.
 • حوله.

نحوه کار

ابتدا براش ها را با آب گرم شستشو دهید، توجه داشته باشید كه این آب به دستگیره های براش نرسد، زیرا آب می تواند به ماده نگهدارنده مو آسیب برساند. پس بهتر است از آب خیلی گرم استفاده نشود زیرا به موهای براش آسیب می رساند.

قلم مو را زیر شیر بگذارید تا با آب گرم آرایش اضافی با آن پاک شود، سپس دو قاشق غذاخوری شامپو بچه را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید و سپس آن را در این مخلوط حرکت دهید.

براش را با استفاده از آب و شامپو بشویید و آن را به صورت حرکات دایره ای در این مخلوط حرکت دهید. در انتها، موهای براش را با یک حوله خشک کنید، سپس براش را از آب اضافی فشرده کنید، سپس با قرار دادن آن روی میز، آن را خشک کنید.

روش روغن برای تمیز کردن ست براش آرایشی

مواد لازم

 • نصف فنجان روغن زیتون یا روغن بادام.
 • یک چهارم فنجان شامپو بچه یا صابون مایع.
 • آب گرم.
 • حوله.

نحوه کار

در اولین مرحله مقداری روغن بادام یا روغن زیتون روی حوله قرار دهید، سپس موهای براش را در روغن روی حوله برعکس کرده و آن را عقب و جلو کنید.

سپس با استفاده از آب گرم، موهای براش را به خوبی زیر شیر آب شستشو دهید. به این نکته توجه نمایید که روغن به دسته براش نرسد زیرا ممکن است به آن آسیب برساند.

سپس مقدار کمی شامپو را روی دست قرار داده و موهای براش را در شامپو حرکت دهید. در صورت لزوم می توانید این حرکت را تکرار کنید، سپس با آب گرم موهای براش را تمیز کنید.

پیشنهاد ویژه: درمان ترک پا با استفاده از روش های موثر و کاربردی

روش سرکه برای تمیز کردن ست براش های آرایشی

 مواد لازم

 • مقدار مناسب سرکه.
 • مقدار مناسب آب.
 • یک کاسه عمیق کوچک.
 • حوله.

 نحوه کار

کاسه کوچک را با مقدار مساوی آب و سرکه پر کنید و آن ها را مخلوط کنید، سپس موهای براش را با حرکات دورانی در این مخلوط فرو کنید تا آرایش باقی مانده در براش ها پاک شود.

بعد از آن، براش را با آب ولرم خوب شستشو دهید، سپس آب اضافی براش را فشار دهید و آن را با تمیز کنید و بگذارید تا خشک شود. سرکه رقیق شده با آب یک ماده ضدعفونی کننده برای آرایش است، علاوه بر این آن را از آثار باقی مانده آرایش پاک می کند. بنابراین می توان بدون آسیب رساندن به پوست دوباره استفاده کرد.

نکاتی در هنگام استفاده از ست براش آرایش

نکات زیادی وجود دارد که برای جلوگیری از آسیب رسیدن به براش های کثیف باید رعایت شود. مهم ترین این نکات عبارتند از:

 • باید هنگام شستن موهای براش دقت شود، تا براش به سمت بالا نباشد، تا آب به دسته های براش نرسد و براش آسیب نبیند یا زنگ زده نشود.
 • توصیه می شود هر از گاهی موهای براش را تمیز کرده و زمان های مشخصی را برای تمیز کردن آن ها از آثار آرایش اضافی روی آن ها اختصاص دهید.
 • به خانم ها توصیه می شود که دو براش آرایش داشته باشند و یکی از آن ها باید تمیز و آزاد باشد و آماده استفاده باشد.
 • استفاده از براش فقط با تمیزکاری خوب توصیه می شود. براش دیگری را می توان برای استفاده خریداری کرد، اما اگر براش نرم، منسجم و محکم باشد می توان آن را دوباره و برای همیشه استفاده کرد.
 • استفاده از براش تمیز هنگام آرایش، از جمله براش های پودری، کانسیلر، فونداسیون، براش سایه چشم، براش رژ لب و سایر براش ها باعث صرفه جویی در وقت شما می شود.
 • دوره های شستن موهای براش آرایش گاه به گاه متفاوت است و بسته به نوع براش ممکن است دوره های شستن براش از یک براش به براش دیگر متفاوت باشد.
 • موهای براش فونداسیون و پودر خود را هفته ای یک بار با بشویید تا دوباره برای استفاده آماده شوند. بقیه براش هایی که برای آرایش استفاده می شود را ماهانه یک بار بشویید.

بهترین مارک های ست براش آرایشی

در این بخش بهترین ست براش های موجود در بازار که توسط کارشناسان سیندرلاکالا تایید شده است معرفی می شود.

ست براش ۸ عددی حرفه ای

ست براش حرفه ای علاوه بر بسته بندی زیبایی که دارد، یکی از بهترین انواع براش های آرایشی هستند. این ست براش یکی از براش هایی است که استفاده از آرایش را تسهیل می کند، زیرا اکثر متخصصان زیبایی از آن ها در آرایش استفاده می کنند. این براش ها از کیفیت و نرمی برخوردار هستند که در صورت مایع یا پودر بودن آرایش را ترکیب می کند.

ست براش حرفه ای

ست براش ۸ عددی حرفه ای

ست براش آرایشی ۸ عددی مینی

ست براش آرایشی مینی، یکی از براش های مورد علاقه متخصصان و آرایشگران می باشد که به سرعت در بازارها و مراکز زیبایی محبوب شده است، با الیاف مصنوعی با کیفیت متمایز هستند. این ست براش از ۸ براش باکیفیت برای خانم ها تشکیل شده است و حاوی تمام براش هایی است که شما برای تکمیل آرایش به آن ها نیاز دارید. مشخصه آن ها موهای نرم و ضخیم است تا کاربرد لوازم آرایشی را تسهیل کند.

ست براش آرایشی 8 عددی مینی مدل 2

ست براش آرایشی ۸ عددی مینی مدل ۲

ست براش دسته اکلیلی ۷ عددی

ست براش دسته اکلیلی یکی از بهترین و معروف ترین ست براش ها است که ویژگی آن لطافت موی براش و سهولت و سرعت استفاده از آن است. با استفاده از این ست براش فوق العاده می توانید ظاهری بی نقص و زیبا ایجاد کنید. دسته های این ست براش دارای اکلیل هایی می باشد که آن را بسیار شیک و چشم نواز می کند.

براش دسته اکلیلی 7 عددی

براش دسته اکلیلی ۷ عددی مدل ۳

ست براش دسته حلزونی ۱۰ عددی

موهای ست براش دسته حلزونی ۱۰ عددی نرم هستند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. از شاخصه های این ست براش می توان به این نکته اشاره کرد که در رنگ های مختلف موجود است. از دیگر ویژگی های این ست براش دسته های با کیفیت آن  است که از مواد اولیه مرغوب و استاندارد ساخته شده اند و این موجب می شود طول عمر بالایی داشته باشد و یک عمر برای شما کار کند.

ست براش دسته حلزونی 10 عددی

ست براش دسته حلزونی ۱۰ عددی

در پایان این مقاله با نحوه استفاده از براش آرایش آشنا شدیم و دانستیم که براش ها چه کاربردهایی دارند و چگونه از آن ها استفاده کنیم. همچنین دانستیم که براش ها انواع مختلفی دارند و عملکرد هر براش با دیگری متفاوت است و بهترین روش ها برای تمیز کردن براش ها به طوری که به پوست آسیب نرساند را بیان کردیم. در پایان نیز با بهترین ست براش های موجود در بازار آشنا شدیم، امیدواریم که برای شما مفید واقع شده باشد.

برای اشتراک گذاری این مقاله می توانید از طریق برنامه های زیر اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *