مراقبت و سلامت پوست

بهترین صابون گیاهی برای صورت و انواع پوست

بهترین صابون روشن کننده صورت

بهترین صابون گیاهی برای صورت کدام است ؟ یا بهترین صابون گیاهی برای شستشوی صورت کدام است ؟ این سوال برخی از عزیزانی است که دنبال بهترین صابون برای شستشوی صورت هستند. ما در این مقاله بهترین صابون گیاهی را به شما معرفی می کنیم. تا پوستی زیبا و روشن و بدون لک و جوش داشته باشید.

ترکیبات بهترین صابون گیاهی

در بازار و عطاری ها انواع صابون با نام های مختلف از نوع گیاهی به فروش می رسد. اما همه آنها بهترین صابون گیاهی برای صورت نیستند. چون ترکیبات آنها با هم فرق می کند. متاسفانه افراد سود جو برای افزایش درامد خود و بهره سود بیشتر از فروش محصولات خود دست به تولید صابون هایی می زنند که از نوع صابون رخت شویی بوده.

صابون گیاهی تقلبی

کسانی که صابون تقلبی تولید می کنند به راحتی در هر مغازه ای فروش می کنند و کسی از روش تولید آن خبری ندارد.آنها صابون های رخت شویی را رنده کرده و در قابلمه ای گرم می کنند تا شل شود و سپس مقداری پودر زردچوبه یا قهوه یا زینک ( سفیداب ) و هر آنچه مد نظر داشته باشند را اضافه می کنند و هم میزنند.

سپس در داخل قالب های مختلف مانند قالب بستنی ریخته و خشک می کنند. این نوع صابون ها به دلیل اینکه وجود مواد شیمایی در آنها برای پاک کنندگی بالا زیاد است باعث لک و جوش می شوند.

معمولا این نوع صابون ها بسته بندی خاصی ندارند و تنها با یک پلاستیک پی چیده شده اند. حتی از بوی آنها می توان تشخیص داد از صابون رخت شویی تولید شده اند.

صابون گیاهی تقلبی

صابون گیاهی تقلبی

صابون گیاهی اصل

صابون گیاهی اصل از پایه تولید با روغن های گیاهی و مواد معدنی مفید برای پوست تولید شده اند. روغن نارگیل، روغن بادام، روغن زیتون، روغن کرچک و مواد دیگر همچون زردچوبه، قهوه، زینک، زغال فعال و گلیسیرین و مواد دیگر مفید برای تغذیه پوست از ترکیبات آنها هستند. این صابون ها کاملا در محیط بهداشتی تولید می شوند و دارای بسته بندی پلاستیکی همراه با جعبه هستند.

این نوع صابون گیاهی دارای مجوز بهداشت می باشند و حتی علامت سیب سلامت و کد آن بر روی جعبه های آنها وجود دارد که می توان از اصالت کالا مطمئن شد. ما به شما صابون های گیاهی سیندرلا را بعنوان صابون گیاهی اصل پیشنهاد می دهیم.

خرید و قیمت بهترین صابون گیاهی برای صورت

خرید و قیمت بهترین صابون گیاهی برای صورت

بهترین صابون گیاهی برای صورت چرب

صابون هایی که قدرت شویندگی آنها به نسبت بیشتر بوده برای شستشوی پوست چرب مناسبترند. صابون زغال، صابون قهوه، صابون سفیداب، صابون گل سرخ و خاک رس و صابون زردچوبه از بهترین صابون ها برای شستشوی پوست چرب هستند.

صابون های فوق هر کدام دارای خواص مفیدی برای پوست بوده و شما می توانید خواص هر کدام را در سایت سیندرلا کالا در دسته بندی صابون های گیاهی بررسی کنید و محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بهترین صابون گیاهی برای صورت معمولی

پوست معمولی از بهترین نوع پوست بوده و با هر شوینده ای سازگار است. صابون های سیندرلا که از بهترین صابون های گیاهی برای صورت هستند ۱۰ نوع مختلف می باشند که تمامی آنها برای پوست معمولی مناسب هستند:

صابون زردچوبه، صابون قهوه، صابون سفیداب، صابون گل سرخ و خاک رس، صابون لیموگلیسیرین، صابون عسل، صابون اسطوخودوس، صابون آلووئه ورا و صابون ویتامینه از این قبیل شوینده ها هستند.

بهترین صابون گیاهی برای صورت مختلط

پوست مختلط متاسفانه از بدترین نوع پوست بوده که بعضی از قسمت های آن چرب بوده و بعضی از قسمت های آن خشک می باشد. برای این نوع پوست بیشتر صابون زردچوبه، صابون سفیداب، صابون عسل، صابون لیموگلیسیرین، صابون ویتامینه و صابون آلوئه ورا توصیه می شود.

افرادی که پوست مختلط دارند نباید زیاد از شوینده ها در روز استفاده کنند و روزی ۱ بار بیشتر توصیه نمی شود. باید بیشتر مراعات این نوع پوست را داشته باشید.

بهترین صابون گیاهی برای صورت خشک

کسانی که پوست خشکی دارند همیشه از نوع پوست خود گله مند بوده و از حالت آن رنج می برند. این افراد همیشه دنبال بهترین شوینده مناسب برای نوع پوست خود هستند. ما برای این افراد بهترین صابون گیاهی برای صورت آنها را انتخاب کردیم. صابون لیموگلیسیرین، صابون عسل، صابون اسطوخودوس، صابون ویتامینه و صابون آلوئه ورا برای این افراد بسیار عالی می باشد.البته صابون زردچوبه هم برای این نوع پوست قابل استفادست اما بهتر است در هفته از آن ۳ روز استفاده شود.

طریقه استفاده از صابون های گیاهی

در کل بهتر است برای شستشوی صورت حد تعادل را رعایت کنیم و زیاده روی نکنیم تا باعث آسیب رساندن به پوست نشویم. صابون های گیاهی را باید در روز ۱ یا نهایتا ۲ بار استفاده کنید. برای پوست های مختلط و خشک بهتر است بیشتر از ۱ بار در شبانه روز استفاده نشود.

مدت شستشو برای پوست های چرب و معمولی بین ۲۰ تا ۳۰ ثانیه کافی است اما برای نوع پوست خشک و یا مختلط تنها ۱۰ الی ۱۵ ثانیه باید باشد.

با آب ورم صورت خود را آبکشی کنید و از آب گرم دوری کنید. البته در آخر آب سرد باعث نشاط بیشتر صورت می شود و برای استفاده مانعی وجود ندارد. بعد شستشو با حوله یا دستمال صورت خود را خشک نکنید و بگذارید خودش خشک شود. تا ۲ ساعت از هیچ نوع کرم یا مواد آرایشی استفاده کنید و بگذارید پوستتان از طریق منافذ آن نفس بکشد.

بعد از شستشوی صورت چه چیزی استفاده کنیم ؟

۲ ساعت بعد از شستشو بهتر است از آبرسان های گیاهی که بافت سبکی دارند، مانند آبرسان سیمپل استفاده کنند. این آبرسان هم گیاهی بوده و هم بافت بسیار سبکی دارد و برای انواع پوست عالی می باشد. باعث روشن شدن پوست و جوانسازی و احیای پوست می باشد.

به کسانی که پوست خشک دارند پیشنهاد می کنیم در روز چند بار از این آبرسان استفاده کنید تا خشکی پوستتان بمرور رفع شود و این خشکی باعث ترک بر روی پوستتان نشود.

خرید و قیمت کرم آبرسان سیمپل

خرید و قیمت کرم آبرسان سیمپل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.