مراقبت و سلامت پوست

صابون از بین برنده لک صورت

صابون از بین برنده لک صورت

در این مقاله برای شما چندین نوع صابون از بین برنده لک صورت را معرفی میکنیم. صابون های گیاهی اصل می توانند درمان موثری برای انواع مشکلات پوستی مانند لک باشند. با نوع پوست شما تجویز ما برای نوع صابون ضد لک فرق می کند. در ادامه برای انواع پوست صابون های گیاهی مناسب را معرفی میکنیم.

انواع صابون ازبین برنده لک

امروزه انواع صابون گیاهی و شوینده های ارگانیک برای مشکلات پوستی وجود دارد که تنها چند نوع از آنها برای ازبین بردن لک مناسب است. صابون زردچوبه، صابون سفیداب، صابون عسل، صابون اسطوخودوس، صابون قهوه و صابون آلوورا صابون از بین برنده لک صورت هستند و بیشترین تاثیر را در این امر دارند.

اما مهم این است در تولید این صابون ها تنها از روغن های گیاهی استفاده شده باشد نه مواد شیمیایی مانند مابقی صابون های بازار. صابون های گیاهی اصل از روغن نارگیل، روغن کرچک، روغن بادام، روغن زیتون، کره شی باترو چند ماد دیگر مانند زردچوبه یا قهوه درست شده اند. صابون های اصل دارای مجوز بهداشت ( سیب سلامت) و استاندارد ملی هستند.

مانند صابون های گیاهی سیندرلا که همگی آنها از این ترکیبات تولید شده اند و مجوزهای فوق را دارند. شما میتوانید این محصولات را در سایت سیندرلا کالا خریداری نمایید.

صابون ضد لک سیندرلا

صابون ضد لک سیندرلا

صابون ازبین برنده لک برای پوست چرب و معمولی

برای پوست های چرب و پوست معمولی صابون زردچوبه و صابون قهوه و صابون سفیداب نیاز است. این ۳ نوع صابون از بین برنده لک صورت چرب و معمولی است. صابون قهوه و صابون سفیداب چون لایه بردار هستند در هفته باید ۲ روز از آنها استفاده شود. مثلا امروز با صابون قهوه بشورید فردا با صابون سفیداب و مابقی روز ها را با صابون زردچوبه بشورید. شستشو روزانه یک یا نهایتا ۲ بار برای این نوع پوست کافیست و کل شستشو نباید بیشتر از ۲۰ ثانیه طول بکشد.

صابون ازبین برنده لک برای پوست مختلط

برای پوست مختلط که بعضی از قسمت های صورت چرب است و بعضی از قسمت ها خشک یا معمولی است صابون های زردچوبه و سفیداب و عسل مناسب است. بایستی این صابون ها را هر روز استفاده کرد. مثلا امروز با صابون زردچوبه بشورید، فردا با صابون سفیداب و پس فردا با صابون عسل بشورید. شستشو روزانه ۱ بار برای این نوع پوست کافیست و کل شستشو نباید بیشتر از ۱۰ الی ۲۰ ثانیه طول بکشد.

صابون ازبین برنده لک برای پوست خشک

برای از بین بردن لک صورت پوست خشک باید از صابون زردچوبه و صابون سفیداب و صابون آلوورا و صابون عسل استفاده شود. این چهار نوع صابون را باید هر روز از یکی از آنها استفاده شود. نباید در روز بیشتر از یک بار صورت را بشورید. کل شستشو بین ۱۰ الی ۱۵ ثانیه بیشتر نباشد.

صابون ازبین برنده لک برای پوست حساس

برای از بین بردن لک صورت پوست حساس باید از صابون اسطوخودوس و صابون زردچوبه و صابون آلوورا و صابون سفیداب استفاده کرد. این صابون ها از صابون های قبلی ملایم تر بوده و برای پوست حساس مناسب می باشند. بمرور باعث ازبین رفتن لک صورت می شوند. هر روز باید از یکی استفاده شود و روزانه بیشتر از ۱ بار شستشو نشود و کل مراحل شستشو بیشتر از ۱۰ ثانیه نباشد و سریع آبکشی شود.

چه مدت طول می کشد لک صورت ازبین رود؟

بستگی به نوع لک و میزان تیرگی آن و نوع پوست این زمان برای از بین رفتن لک صورت متفاوت است. اما درکل از هفته اول مصرف متوجه تغییر پوستتان و لک ها شده و بمرور کامل از بین می رود. ضمناً همه نوع پوست ها از هفته اول متوجه روشن شدن پوستشان می شوند.

  • در پوست چرب و معمولی حدوداً از هفته اول و دوم بیشتر لک ها کمرنگ شده و نهایتا در یک ماه از بین میرود.
  • در پوست های مختلط و پوست خشک از هفته دوم متوجه تغییر شده و از ماه اول شروع به ازبین رفتن میکند.
  • در پوست های حساس حدوداً از هفته دوم کمرنگ شدن لک ها را می بینند و تقریبا در مدت یک ماه یا نهایتا دوماه لک ها ازبین می رود.

بعد از شستشو چه چیزی به پوستمان بزنیم؟

بهتر است بعد از شستشو تا حدود یک یا ۲ ساعت هیچ چیزی به پوستتان نزنید. بعد از ۲ ساعت شما می توانید از تونر های مفید یا آبرسان های گیاهی استفاده کنید. آبرسان گیاهی به روشن شدن پوست و کمک به صابون ها برای ازبین بردن لک صورت نقش بسزایی دارند. ما در اینجا ۲ نوع آبرسان با حجم های مختلف که کاملا گیاهی هستند و برای انواع پوست مناسب است و بافت سبکی دارند را به شما پیشنهاد میکنیم. آبرسان استیونز که ساخت آمریکا می باشد و آبرسان سیمپل که ساخت بریتانیا می باشد بهترین نوع آبرسان هستند که برای بعد شستشو مناسب اند.

کرم آبرسان استیونز

کرم آبرسان استیونز

ژل کرم آبرسان سیمپل

ژل کرم آبرسان سیمپل

پیشنهاد میکنیم برای شناخت نوع پوست خود مقاله زیرا حتما مطالعه بفرمایید. {روی متن زیر کلیک کنید}

آشنایی با انواع پوست و نحوه تشخیص آن به روش ساده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.