مراقبت و سلامت پوست

همه چیز درباره خواص صابون اسطوخودوس سیندرلا برای پوست

صابون اسطوخودوس و خواص آن

خواص صابون اسطوخودوس سیندرلا ، خواص اسطوخودوس

در این مقاله صابون اسطوخودوس و خواص آن به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرد. برای آشنایی کامل با این صابون گیاهی بی نظیر تا پایان با ما همراه باشید. روغن اسطوخودوس (لاوندر) یک روغن اساسی مشتق شده از گیاه اسطوخودوس است که از دیرباز برای مصارف آرایشی و پزشکی به کار گرفته شده است.

این روغن می تواند به صورت خوراکی مصرف شود، به پوست مالیده شود و یا از طریق آروماتراپی مصرف شود. صابون اسطوخودوس دارای توانایی کاهش آکنه، کمک به روشن کردن پوست و کاهش چین و چروک پوست است. در ادامه با ما همراه باشید تا با فواید صابون اسطوخودوس سیندرلا برای سلامتی بدن بیشتر آشنا شوید.

تاریخچه صابون اسطوخودوس

هیچ مرجع روشنی برای بیان نحوه و زمان اختراع صابون وجود ندارد. تا آنجا که مورخان می توانند بگویند، روش های مختلفی برای ساخت مواد خام مانند صابون از خاورمیانه و چین وجود داشته است. اولین گزارش مربوط به دستورالعملی است که ۲۸۰۰ سال قبل از میلاد بر روی یک لوح سفالی در بابل نوشته شده است. در آن از آب ، قلیا و روغن سنا استفاده شده است.

تولید صابون معطر اولین بار در قرن نهم توسط محمد بن زكریای رازی ثبت شد. رازی ، کیمیاگر ، فیلسوف مشهور و بزرگ ترین پزشک جهان اسلام می باشد که ، اولین دستور تهیه صابون را در میراث خود به جا گذاشته است. صابون اسطوخودوس به طور کلی صابونی شناخته می شود که حاوی روغن و اسانس اسطوخودوس می باشد. این صابون از ویژگی ها، قابلیت ها و مزایای منحصر به فردی برخوردار است که مهم ترین آن ها شامل موارد زیر هستند.

روغن و صابون اسطوخودوس برای درمان آکنه

روغن اسطوخودوس برای از بین بردن باکتری ها به کار می رود و از بروز آکنه جلوگیری می کند. این روغن منجر به کاهش التهاب می شود. برای استفاده از روغن اسطوخودوس برای آکنه، آن را در روغن نارگیل یا روغن حامل دیگری رقیق کنید و بعد از شستن صورت خود آن را روی پوست خود قرار دهید. شما همچنین می توانید از این روغن را به صورت صابون استفاده کنید. صابون اسطوخودوس سیندرلا می تواند برای التیام زخم کمک کند و التهاب را کاهش دهد.

صابون اسطوخودوس

صابون اسطوخودوس

تسکین اگزما و خشکی پوست با صابون اسطوخودوس 

اگزما می تواند در هر جایی از بدن شما نشان داده شود. با اگزما، پوست شما خشک، خارش دار و پوسته پوسته می شود. این می تواند خفیف یا مزمن و در مکان های مختلف ظاهر شود. از آنجا که اسطوخودوس داراي خواص ضد قارچي است و باعث کاهش التهاب مي شود، مي تواند باعث بهبود اگزما شود.

اسطوخودوس همچنین می تواند برای درمان پسوریازیس استفاده شود. روغن اسطوخودوس کمک می کند تا پوست شما را پاک و قرمزی و تحریک را کاهش دهد. برای استفاده از این روغن اساسی برای اگزما، دو قطره را با مقدار مساوی از روغن درخت چای، همراه با دو قاشق چای خوری روغن نارگیل مخلوط کنید. شما می توانید آن را هر روز استفاده کنید. برای از بین بردن اگزما همچنین می توانید از صابون اسطوخودوس سیندرلا استفاده نمایید.

صابون اسطوخودوس

خواص صابون استوخودوس صابون اسطوخودوس

روشنایی پوست با روغن و صابون اسطوخودوس سیندرلا

روغن اسطوخودوس می تواند به روشنایی پوست کمک کند، زیرا باعث کاهش التهاب می شود. این روغن می تواند تغییر رنگ از جمله لکه های تیره را کاهش دهد. روغن اسطوخودوس همچنین به کاهش لکه های پوستی و قرمزی کمک می کند. روغن اسطوخودوس برای چین و چروک صورت بسیار مفید است. رادیکال های آزاد بخشی از مسئولیت خطوط و چین و چروک روی صورت است. اگر این مشکلات را روی پوست خود دارید، خواص صابون اسطوخودوس سیندرلا می تواند به شما کمک کند.

روشنایی پوست با روغن و صابون اسطوخودوس

روشنایی پوست با روغن و صابون اسطوخودوس

توانایی ضد التهابی اسطوخودوس

التهاب مفاصل را می توان با روغن اسطوخودوس درمان کرد. عوارض جانبی تسکین دهنده و درد ناشی از روغن باعث کاهش التهاب می شود، در حالی که بتاکاروفیلن در روغن نیز مانند یک ضد التهاب طبیعی عمل می کند. برای درمان التهاب بر روی سوختگی، یک تا سه قطره از این  روغن را با یک یا دو قاشق چایخوری روغن مورینگا یا روغن نارگیل ترکیب کنید. شما می توانید مخلوط را سه بار در روز استفاده کنید. اگر آفتاب سوختگی دارید، اسپری روغن اسطوخودوس می تواند کمک کند.  اسپری را دو یا سه بار در روز استفاده کنید تا آفتاب سوختگی بهبود یابد.

خاصیت ضد التهابی اسطوخودوس

خاصیت ضد التهابی اسطوخودوس

خواص زخم درماني

اگر سوختگی، خراشیدگی یا زخم دیگری دارید، روغن اسطوخودوس به سرعت روند بهبود زخم کمک می کند.  محققان بر این باورند که روغن اسطوخودوس باعث بهبودی پوست بافت می شود. برای استفاده از اسانس اسطوخودوس بر زخم های کوچک، ترکیب سه یا چهار قطره از روغن اسطوخودوس را با چند قطره از روغن نارگیل یا روغن تامانو با یک تکه پنبه مخلوط را روی زخم خود بگذارید.

پیشنهاد ویژه: چگونه پوستی سالم و زیبا داشته باشیم؟

خاصیت دفع حشرات

روغن اسطوخودوس به عنوان دافع حشرات عمل می کند و می تواند خارش را پس از بروز نیش تسکین دهد. بسیاری از دافع های تجاری پشه ها حاوی این روغن هستند. برای ساخت اسپری، هشت قطره آب و چهار قطره روغن اسطوخودوس را در یک بطری اسپری مخلوط کنید و آن را تکان دهید. نیش حشرات باعث قرمزی، خارش و درد می شود.  روغن اسطوخودوس با کم کردن باکتری ها و کاهش التهاب کمک می کند تا نیش های حشرات را کاهش دهد.

برای درمان نیش حشرات با روغن اسطوخودوس، یک یا دو قطره را با یک روغن حامل، مانند نارگیل، مخلوط کنید. مخلوط را روی نیش دوبار در روز قرار دهید. شایان ذکر است که علاوه بر این روش می توان از از صابون اسطوخودوس نیز برای تسکین نیش حشرات استفاده نمود. صابون اسطوخودوس سیندرلا یکی از محصولات با کیفیت است که با تایید وزارت بهداشت، تحت نظر پزشک متخصص تولید شده است.

خاصیت دفع حشرات صابون اسطوخودوس

خاصیت دفع حشرات صابون اسطوخودوس

استفاده از روغن اسطوخودوس برای پوست

چگونگی استفاده از روغن اسطوخودوس بستگی به شخص دارد. فرد می تواند آن را بدون روغن حامل بر روی پوست خود بمالد. برای چین و چروک و پوست خشک، می توانی روغن را به طور مستقیم اعمال کرد. این روغن همچنین می تواند به عنوان بخار برای آروماتراپی استفاده شود.

 در حالی که روغن اسطوخودوس نسبتا ایمن است، اما ممکن است برای برخی ناراحتی ایجاد کند. اگر عوارض جانبی منفی مانند بثورات پوستی را تجربه کرده اید، از روغن آن استفاده نکنید. در این صورت می توانید از صابون آن بهره بگیرید. صابون اسطوخودوس سیندرلا برای انواع پوست مفید می باشد و هیچ گونه عوارضی ندارد.

روغن اسطوخودوس و کمک به بهبود خواب

روغن اسطوخودوس عمدتاً از وینیل استات (linalyl acetate) و لینالول (linalool)  ماده ای که به سرعت در جریان خون جذب می شود تشکیل شده است. تحقیقات نشان می دهد که این ترکیبات چندین انتقال دهنده عصبی را مهار می کنند و باعث ایجاد یک اثر آرام بخش و ضد اضطراب می شوند.

روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس

خاصیت ضد اضطرابی از دیگر خواص صابون اسطوخودوس سیندرلا

اسطوخودوس قرن هاست که به عنوان درمانی برای اضطراب و افسردگی مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیب ترکیبی از اجزای فعال از جمله ترپن- مولکولهای کوچکی که از طریق بینی یا ریه ها به جریان خون جذب می شوند- دارد. آن ها به قدری كوچك هستند كه به راحتی از سد خونی مغز عبور می کنند و بر فرآیندهای عصبی تأثیر می گذارند.

 در مطالعه‌ای که در مجله فیتو مدیسین منتشر شد ، نشان داده شد که اسطوخودوس به درمان بی قراری، عصبی بودن، اضطراب و بی خوابی کمک می کند. یک مطالعه دیگر توسط  ژورنال روانپزشکی بین المللی نشان داد که مکمل ۸۰ میلی گرم کپسول این روغن باعث کاهش اضطراب، خواب بی قرار و افسردگی بدون عوارض جانبی ناخوشایند می شود.

درمان سوختگی با روغن و صابون اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس تاریخچه خوبی در زمینه درمان موثر سوختگی دارد. خاصیت تسکین درد آن، همراه با خاصیت ضد التهابی، ضد باکتریایی و ضد عفونی کننده آن، آن را به یک روش درمانی سوختگی مؤثر تبدیل می کند که باعث تحریک سلول ها برای ترمیم سریع تر و جلوگیری از زخم می شود.

درمان سوختگی با صابون اسطوخودوس

درمان سوختگی با صابون اسطوخودوس

نحوه استفاده از روغن و خواص صابون اسطوخودوس سیندرلا

از روغن اسطوخودوس به شکل های مختلفی بهره گرفته می شود که در این قسمت به بررسی آن پرداخته می شود. این روغن در خواص صابون اسطوخودوس بسیار تاثیرگذار است.

چای اسطوخودوس

از ۱ قاشق چایخوری گل خشک اسطوخودوس را به ۱ فنجان آب جوش استفاده کنید. برای ۱۰ – ۱۵ دقیقه آن را بخیسانید.

چای اسطوخودوس

چای اسطوخودوس

اسانس اسطوخودوس

در هر ۳۰ میلی لیتر روغن حامل از ۱۰ – ۱۸ قطره استفاده کنید. در هر حمام حداکثر ۱۰ قطره استفاده کنید. همچنین می توانید به روغن های ماساژ ، کرم ها اضافه شده و در یک دیفیوزر روغن استفاده کنید تا فضای آرام ایجاد شود.

از دیگر خواص صابون اسطوخودوس سیندرلا ، روغن اسطوخودوس

برای تسکین سوختگی و بهبودی بریدگی ، ضایعات و زخم ها ۳-۵ قطره از این روغن را با یک قاشق چایخوری روغن نارگیل مخلوط کنید و این مخلوط را در قسمت مورد نظر قرار دهید.

صابون گیاهی اسطوخودوس ارگانیک

 اسطوخودوس یکی از معروف ترین رایحه ها می باشد و به همین دلیل ، کاربردهای زیادی دارد و شاید محبوب ترین آن به عنوان مسکن و ضد استرس باشد. خواص صابون اسطوخودوس هم به همین دلیل بسیار حائز اهمیت است. اما آیا می دانید که ماده ضد عفونی کننده خوبی نیز است و می تواند به خواب ، اختلالات پوستی ، تسکین درد ، مشکلات تنفسی و هضم غذا نیز کمک کند. علاوه بر همه ی این موارد ، رایحه زیبایی را که هنگام استنشاق احساس خوبی به شما میدهد فراموش نکنید.

 صابون اسطوخودوس سیندرلا برای انواع پوست مناسب می باشد و مملو از آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها است. استفاده از این محصول، باعث کاهش خطوط ریز و چین و چروک پوست می شود و به تسکین و مرطوب سازی پوست خشک ، که ممکن است با آکنه، اگزما یا پسوریازیس همراه باشد، کمک می کند.

جهت اطلاع از طرح های تخفیفی صابون های سیندرلا و مسابقه های جایزه دار از طریق اینستاگرام در ارتباط باشید.

اینستاگرام

          ⇓برای اشتراک گذاری این مقاله می توانید از طریق برنامه های زیر اقدام نمایید.⇓