مراقبت و سلامت پوست

چگونه مرطوب کننده مناسب برای نوع پوست خود پیدا کنیم؟

چگونه مرطوب کننده مناسب برای نوع پوست خود پیدا کنیم؟

یافتن مرطوب کننده مناسب برای نوع پوست می تواند یک چالش باشد. هنگامی که می خواهید یک مرطوب کننده مناسب بخرید، به نظر خیلی آسان می رسد، اما به سرعت متوجه می شوید که انتخاب مرطوب کننده ها سخت و گیج کننده است. کرم های صورت، مرطوب کننده های بدن و صورت و لوسیون یا پمادهایی برای پوست خشک، حساس، روشن یا تیره وجود دارد.

اما چگونه می دانید کدام نوع مرطوب کننده برای شما بهتر است؟ برای کمک به انتخاب مرطوب کننده مناسب که بدنبال آن هستید، از این راهکارها استفاده کنید.

کرم، لوسیون یا پماد؟

انتخاب یک مرطوب کننده بدون توجه به نوع پوست شما چرب، خشک یا مختلط، یک امر ضروری است. اگر دچار خارش یا خشکی پوست هستید، احتمالاً می خواهید با یک پماد غلیظ رطوبت پوست خود را به تامین کنید. کرم ها ملایم تر هستند، به بدن کمک می کنند و برای پوست های طبیعی مفید هستند. لوسیون سبک است (آب ماده اصلی آن است) و برای پوست های چرب مناسب تر است. می توانید یک مرطوب کننده سبک برای روز و یک مرطوب کننده سنگین برای شب انتخاب کنید. همچنین می توانید از لوسیون مرطوب کننده سبک برای صورت خود استفاده کنید.

بهترین مرطوب کننده برای پوست چرب چیست؟

اگر از خود می پرسید که چگونه می توانید از پوست چرب جلوگیری کنید، ممکن است شما را متعجب کند که مرطوب کننده بخشی اساسی در این فرآیند است. این بدان معنا نیست که شما باید یک مرطوب کننده را به طور تصادفی انتخاب کنید. هر نوع پوست به نوع دیگری از محصول نیاز دارد و پوست چرب نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انتخاب بهترین مرطوب کننده برای پوست چرب، در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین مرطوب کننده برای پوست چرب

بهترین مرطوب کننده برای پوست چرب

مرطوب کننده های سبک

تعادل بین مرطوب نگه داشتن پوست و از بین بردن چربی، یک خط نازک است. مرطوب سازی برای سالم نگه داشتن پوست ضروری است، اما می تواند به چرب شدن بیشتر پوست بیفزاید. افرادی که پوست چرب دارند از همان مرطوب کننده هایی که پوست خشک یا ترکیبی ساخته شده اند، نباید بهره مند شوند.

بهتر است به جای انتخاب یک محصول سنگین و کرم مانند، به دنبال یک نسخه سبک وزن باشید که برای چهره شما موثرتر باشد. قانون اساسی در انتخاب مرطوب کننده برای پوست چرب این است که بدنبال چیزی سبک و سریع جذب باشید تا از گرفتگی منافذ پوست خود جلوگیری کنید. به دنبال محصولاتی باشید که مخصوص پوست های چرب فرموله شده اند تا از پایان چربی آن جلوگیری کنید. مهم است که از پوست خود در برابر اثر خشک شدن آفتاب نیز محافظت کنید. انتخاب مرطوب کننده ها با فرمول هایی که متناسب با پوست چرب باشد، به شما تغذیه مورد نیاز پوست را می بخشد و باعث درخشان شدن و براق شدن آن می شود.

انتخاب انواع مناسب مرطوب کننده ها

البته، مرطوب کنندگی فقط یک مرحله از برنامه های معمول شماست. اگر پوست خشکی دارید، مهم است که ابتدا با پاک کردن صورت خود با محصولی مانند صابون عسل سیندرلا، شروع کنید. همچنین می توانید برای کمی توجه اضافی هر از چندگاهی، از صابون زغال سیندرلا برای درمانی که پوست از بین رفته و جوش های سرسیاه را برطرف می کند، استفاده کنید.

صابون عسل سیندرلا


صابون زغال سیندرلا

نکات مهم هنگام انتخاب مرطوب کننده مناسب

شما ممکن است فکر کنید که همه مرطوب کننده ها یکسان هستند که برای حفظ آب بدن روی صورت خود می گذارید. تنوع بسیار زیادی از محصولات مرطوب کننده وجود دارد و همه آنها فواید مختلفی دارند. بنابراین چگونه باید بهترین را برای خود انتخاب کنید؟ نکات زیر را دنبال کنید تا بتوانید یکی از موارد مناسب خود را پیدا کنید.

انتخاب مرطوب کننده مناسب

نکات مهم هنگام انتخاب مرطوب کننده مناسب

۱- هنگام انتخاب مرطوب کننده نوع پوست خود را در نظر بگیرید.

آیا پوست شما خشک، چرب، طبیعی است یا ترکیبی از انواع آن ها است؟ آیا مستعد آکنه هستید یا پوست حساسی دارید؟ پاسخ به این سوالات باید تعیین کند که کدام نوع مرطوب کننده را انتخاب می کنید زیرا محصولات مختلفی برای انواع مختلف پوست تولید شده است.

۲- هنگام انتخاب مرطوب کننده مناسب به بافت آن توجه کنید.

بافت یک مرطوب کننده مناسب برای شما نیز به نوع پوست شما مربوط می شود. پوست طبیعی با یک مرطوب کننده سبک و بدون چربی بهترین عملکرد را دارد، در حالی که ممکن است پوست خشک به فرمول سنگین تر و خامه ای تری نیاز داشته باشد که به احتمال زیاد منافذ پوست را مسدود کند. بعد از استفاده از آن، نه تنها به بافت محصول در ظرف توجه داشته باشید بلکه به احساسی که در صورت شما دارد نیز توجه کنید.

انتخاب مرطوب کننده مناسب

انتخاب مرطوب کننده مناسب

۳- برای انتخاب مرطوب کننده مناسب برای نوع پوست خود رایحه آن را بررسی کنید.

مرطوب کننده شما به معنای واقعی کلمه هر زمان که آن را قرار دهید در کنار بینی شما قرار می گیرد، بنابراین رایحه آن مهم است. اگر پوستی مستعد آکنه یا حساس دارید، سعی کنید از مصرف هر گونه مرطوب کننده معطر با رایحه یا عطر خودداری کنید.

۴- برای انتخاب مرطوب کننده مناسب برچسب ها را بخوانید.

به نظر می رسد که برچسب روی هر محصول پوستی کاملاً نامفهوم به نظر می رسد، اما می توانید چیزهای زیادی از مطالعه دقیق آن یاد بگیرید. به طور خاص، به دنبال مرطوب کننده هایی باشید که دارای برچسب تست آلرژی (احتمال ایجاد واکنش های آلرژیک کمتر) باشند. این برچسب ها تضمین نمی کنند که یک مرطوب کننده باعث تحریک پوست شما نمی شود، اما برای بسیاری از افراد نقطه شروع محکمی است.

معرفی بهترین مرطوب کننده های پوست

در این بخش بهترین مرطوب کننده های پوست که توسط کارشناسان سیندرلاکالا تایید شده اند معرفی می گردند.

آب رسان سنت اویز

اگر پوست شما خشک و حساس است، برای بازگرداندن تعادل و رطوبت حتماً به مراقبت ویژه ای احتیاج دارد، بنابراین ما کرم آب رسان سنت اویز را توصیه می کنیم، که به طور همزمان به پوست شما رطوبت رسانی عمیق و ملایم می دهد. این آب رسان حاوی موادی است که برای تغذیه پوست شما مهم هستند و به دلیل خواص موثر در مرطوب سازی و تسکین پوست بسیار مناسب می باشد. از این آبرسان یک بار، صبح یا عص ، روی پوست تمیز استفاده کنید و آن را روی پوست پخش کنید تا بیشترین استفاده را از آن ببرید.

stivens-kream

کرم آبرسان استیوز

کرم حلزون

کرم حلزون برای جوان سازی و لطافت پوست به کار می رود و چین و چروک های پوست و خطوط آن را پر می کند. ممکن است فکر کنید این کرم مخصوص افراد مسن است اما یک کرم مرطوب کننده روزانه برای پوست های خشک و بسیار حساس است. با استفاده از این محصول وجود چین و چروک ها را برای مدت طولانی به تأخیر می اندازید و جوانی پوست خود را حفظ می کنید. کرم حلزون کمک می کند رنگ پوست یکدست و ظاهر آن سالم شود.

کرم کلاژن حلزون چند منظوره Snail

کرم کلاژن حلزون چند منظوره Snail

لوسیون آبرسان انار

لوسیون آبرسان انار به پوست آبرسانی عمیق می بخشد و به فرمول منحصر به فرد آن، غنی از مواد معدنی مفید و مغذی پوست، گلیسیرین، عصاره گیاه هاماملیس ویرجینیا و ویتامین های موجود در انار قرمز، درخشش سالمی به پوست می دهد. این محصول در به تاخیر انداختن علائم پیری بسیار کمک می کند زیرا مرطوب کننده باعث کاهش چین و چروک می شود. کارشناسان دریافته اند که این محصول پس از استفاده تا شش ساعت آبرسانی پوست را حفظ می کند. شایان ذکر است که پس از چهار هفته استفاده منظم، نتایج قابل توجهی برای خلاص شدن از شر خطوط و چین و چروک ایجاد می شود.

اسپری آبرسان و مرطوب کننده انار one spring a

اسپری آبرسان و مرطوب کننده انار one spring

 

سرم حلزون

سرم حلزون برای ضد پیری مناسب است و نه تنها سرم ضد پیری است بلکه عملکردهای حیاتی پوست را تقویت می کند. این سرم برای سفت شدن پوست و داشتن چهره ای زیبا به کار می رود و باعث درخشندگی و ایجاد بافت صاف تری می شود و از این طریق می توانید از یک چهره بی عیب و نقص لذت ببرید. این سرم به آرامی جذب پوست می شود و با گذشت زمان قرمزی پوست را کاهش می دهد و ظاهر بهتری به آن می بخشد.

سرم کلاژن ساز حلزون

سرم صورت طلا ضدپیری کاورکوکو COVERCOCO

اگر از لکه های پوستی رنج می برید، می توانید از سرم صورت طلا ضدپیری کاورکوکو COVERCOCO استفاده کنید. سرم حاوی درصد بالایی از مواد فعال است. این یک سرم روشن کننده پوست است و لکه های تیره را درمان می کند.همچنین سرم دارای یک ماده لایه بردار برای روشن شدن پوست است. یکی از بهترین انواع سرم ضد پیری است و باعث کاهش خطوط و چین و چروک های روی پوست می شود تا صافی پوست را بدست آورد. به عنوان یک سرم فوق العاده آبرسان شناخته می شود که به عمق پوست نفوذ می کند تا پوست را تا حد ممکن مرطوب نگه دارد. اگر احساس می کنید پوستی خشک و سفت دارید، سرم مناسب پوست خود را انتخاب کنید. این سرم پوست را ترمیم می کند، خاصیت ارتجاعی آن را بهبود می بخشد و باعث درخشش پوست می شود.

سرم صورت طلا ضدپیری COVERCOCO

سرم صورت طلا ضدپیری COVERCOCO

سخن پایانی

استفاده از مرطوب کننده مناسب به صورت روزانه‌، پوست را جوان و شاداب نگه می ‌دارد و نقش مهمی در حفظ سلامت پوست صورت بازی می ‌کند. توصیه می ‌شود مصرف بهترین نوع کرم مرطوب کننده را در برنامه خود قرار دهید تا پوستی مرطوب و زیبا داشته باشید. در آخر نیز از شما می خواهیم، در قسمت نظرات سؤالات خود را نوشته و مشکلاتتان را مطرح کنید. کارشناسان سیندرلاکالا در کوتاه ترین زمان با معرفی محصولات متناسب با پوست شما مشکلات شما را حل می کنند.

جهت اطلاع از طرح های تخفیفی صابون های سیندرلا و مسابقه های جایزه دار از طریق اینستاگرام در ارتباط باشید.

اینستاگرام

          ⇓برای اشتراک گذاری این مقاله می توانید از طریق برنامه های زیر اقدام نمایید.⇓

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *