مراقبت و سلامت پوست

چگونه بدون عمل زیبایی و قرص، صورتی پر داشته باشیم؟

دلایل لاغری صورت چیست؟ برای داشتن صورتی پر چه راهکارهایی وجود دارد؟ چرا افراد دوست دارند صورت تپل و چاقی داشته باشند؟ تاثیر صورت چاق بر زیبایی و اعتماد به نفس چیست؟

 داشتن صورت و گونه های تپل می تواند نقش بسیار ویژه ای در زیباتر شدن چهره فرد و بالا بردن اعتماد به نفس او داشته باشد. بسیاری از مردم سراسر جهان در طول دوران زندگی خود بارها با مشکل لاغری صورت مواجه می شوند و به همین دلیل به دنبال راهکارهای مختلف برای داشتن صورتی پر هستند. لاغر بودن صورت معمولاً نشان از پیری و سالخوردگی دارد در حالی که صورت تپل می تواند نشان از طراوت، زیبایی و جذابیت دارد.

 در سال های اخیر روش ها و راهکارهای مختلفی برای چاق شدن صورت در میان مردم رایج شده است که بسیاری از آنها عوارض مختلفی خواهد داشت. عمل های جراحی، تزریق بوتاکس و … از روش هایی هستند که امروزه رایج شده اند اما قطعاً این راهکارها عوارضی نیز به همراه دارند و نمی توانند جایگزین راهکارهای طبیعی باشند. در ادامه به بررسی راهکارها و شیوه های چاق کردن صورت بدون استفاده از عمل های زیبایی پرداخته خواهد شد.

راهکارهای داشتن صورتی پر

راهکارهای داشتن صورتی پر

دلایل لاغر شدن صورت

همانطور که گفته لاغر شدن صورت می تواند تأثیر زیادی در زیبایی چهره افراد و میزان اعتماد به نفس آنها داشته باشد. لاغری صورت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که مهم ترین آنها به شرح زیر می باشند:

  • کاهش کلاژن: از دست رفتن کلاژن در بافت های صورت و پوست که معمولاً در سنین میان سالی و پیری مشاهده می شود یکی از دلایل اصلی لاغری صورت است. پوست و صورت افراد در سنین جوانی به اندازه کافی کلاژن دارد و به همین دلیل صورت آنها از طراوت کافی برخوردار است.
  • کاهش وزن: هر چند که کاهش وزن برای اندام هیکل و اندام فرد مطلوب است اما اگر کاهش وزن بیشتر از حد معمول باشد باعث زشت شدن صورت می شود.
  • بیماری: بسیاری از بیماری ها می توانند اثرات مضری بر روی صورت فرد داشته باشند و باعث لاغری و در نهایت زشت شدن آن شوند. استرس، اضطراب و افسردگی می توانند باعث لاغری صورت شوند.
  • نوشیدن مشروبات الکلی و مصرف دخانیات: دخانیات و مشروبات الکلی نیز می توانند بعد از مدتی باعث آسیب زدن به گونه ها، کدر شدن پوست و در نهایت لاغر شدن صورت منجر شوند.
  • رژیم های غذایی اشتباه و خودسرانه: بسیاری از افراد برای داشتن هیکل و وزن مناسب اقدام به استفاده از رژیم های خودسرانه می کنند که در نهایت دچار مشکلات مختلفی مانند لاغری صورت می شوند.
دلایل لاغر شدن صورت

دلایل لاغر شدن صورت

راهکارهای داشتن صورتی پر

همانطور که گفته شد صورت چاق و تپل جذابیت های بسیار زیادی برای همه افراد دارد و می تواند زیبایی و اعتماد به نفس افراد را به شکل قابل توجهی افزایش دهد. با توجه به آنکه راهکارهایی مانند انجام عمل های جراحی، تزریق بوتاکس، خوردن قرص، انتقال چربی، تزریق ژل و پروتز می توانند ایرادات و معایب مختلفی داشته باشند و هزینه های بالایی نیز دارند می توان از روش ها و راهکارهای خانگی و سالم استفاده کرد. از مهم ترین راهکارهای داشتن صورتی پر می توان به موارد زیر اشاره کرد.

داشتن رژیم غذایی مناسب برای داشتن صورتی پر

قطعاً داشتن یک رژیم غذایی مناسب می تواند بهترین راهکار برای تپل شدن صورت باشد. هر کدام از مواد غذایی که در طبیعت وجود دارد و در اختیار انسان قرار دارد از ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فردی برخوردار هستند و اثرات متعددی برای اعضای مختلف دارند. افرادی که رژیم غذایی مناسبی داشته باشند علاوه بر داشتن بدن و اندام متناسب می توانند پوست و صورت با طراوت، جذاب و چاقی داشته باشند. غذاها و موادی مانند عسل، شیر، سبزیجات، کربوهیدارت ها و میوه هایی مانند سیب می توانند تأثیر بسیار زیادی برای چاقی صورت داشته باشند.

نوشیدن آب به اندازی کافی

آب مهم ترین، بهترین و البته لازم ترین ماده مورد نیاز برای سلامتی تمام اعضای بدن است. می توان گفت ساده ترین، کم خرج ترین و بهترین روش برای داشتن صورتی پر نوشیدن آب زیاد است. هر فرد بالغ لازم است که روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب مصرف کند و بدن خودش را هیدراته کند. به صورت کلی می توان گفت هر روشی که باعث هیدراته شدن صورت شود منجر به چاق شدن آن می شود.

ماساژ دادن صورت

ماساژ دادن صورت و گونه ها و انجام حرکاتی مانند یوگای صورت و شنای گونه می تواند تأثیر زیادی بر روی چاقی صورت داشته باشد. با ماساژ دادن و ورزش کردن با گونه ها می توان گردش خون در نقاط مختلف صورت را افزایش داد و در نهایت منجر به اکسیژن رسانی بهتر و چاق کردن صورت شد.

استفاده از محصولات آرایشی طبیعی برای داشتن صورتی پر

انواع کرم ها، ژل ها، محلول ها، صابون های گیاهی و … وجود دارند که به دلیل داشتن خواص و مزایای مختلف می توانند تأثیر زیادی بر روی چاق شدن صورت داشته باشند. به صورت کلی هر محصولی که بتواند آبرسانی مناسبی به پوست و صورت داشته باشد می تواند گزینه خوبی برای چاق شدن صورت باشد. صابون گیاهی آلوئه ورا، صابون گیاهی لیمو گلیسیرین، صابون عسل و … می توانند گزینه های خوبی برای صورت باشند.

بهترین راه داشتن صورتی پر

بهترین راه داشتن صورتی پر

سخن پایانی

داشتن صورتی پر می تواند علاوه بر زیباتر شدن چهره افراد نقش زیادی بر روی اعتماد به نفس افراد داشته باشد به همین دلیل راهکارهای مختلفی برای آن وجود دارد. داشتن رژیم غذایی مناسب، استفاده از ورزش های مناسب صورت، هیدراته کردن صورت، استفاده از محصولات بهداشتی و آرایشی گیاهی و خانگی و… مهم ترین راهکارهای چاق شدن صورت به شمار می روند.

جهت اطلاع از طرح های تخفیفی صابون های سیندرلا و مسابقه های جایزه دار از طریق اینستاگرام در ارتباط باشید.

اینستاگرام

⇓برای اشتراک گذاری این مقاله می توانید از طریق برنامه های زیر اقدام نمایید.⇓