مراقبت و سلامت پوست

ویژگی یک کرم ضد آفتاب خوب و سالم برای پوست؟

کرم ضد آفتاب خوب و سالم برای پوست

کرم ضد آفتاب خوب و سالم برای پوست

کرم ضد آفتاب خوب یکی از موارد مهم برای هر خانم در تابستان برای جلوگیری از آسیب دیدن پوست در برابر آفتاب است. در صورتی که در انتخاب ضد آفتاب مناسب برای خود مشکلی دارید، این مقاله را برای آشنایی بیشتر با بهترین روش برای انتخاب آن تا پایان مطالعه نمایید.

ضد آفتاب محصولی است که حاوی مواد مختلفی است که به جلوگیری از رسیدن اشعه ماورا بنفش به پوست شما کمک می کند و اشعه ماورا بنفش به دو نوع وجود دارد (UVA ، UVB) که باعث آسیب به پوست و علائم پیری زودرس می شود و احتمال سرطان پوست را افزایش می دهد. اشعه ماورابنفش B علت اصلی آفتاب سوختگی است، در حالی که نوع A به پوست عمیق تر نفوذ می کند و باعث ایجاد چین و چروک و نشانه هایی از پیری می شود. انواع ضد آفتاب در توانایی محافظت در برابر اشعه UVA ، UVB خورشید متفاوت است. آنچه SPF اطلاق می شود، توانایی ضدآفتاب در محافظت در برابر اشعه UVB خورشید است، زیرا اکثر انواع ضد آفتاب ها با ضریب محافظت مختلف پوست را کاملا در برابر UVB محافظت می کنند.

بهترین روش ها برای محافظت از خود در برابر آفتاب چیست؟

در مورد ایمنی در برابر آفتاب روی مهم ترین موارد تمرکز کنید. مثلا:

در ساعات اوج مصرف از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. به طور کلی، این موقعیت بین ساعت ۱۰ صبح و ۴ بعد از ظهر است و آب، برف و بتن نور را منعکس می کند و خطر آفتاب سوختگی را افزایش می دهند.

لباس محافظ بپوشید. اینها شامل شلوار بلند، پیراهن آستین بلند، عینک آفتابی و کلاه است.

از ضد آفتاب استفاده کنید. به دنبال پوشش طیف گسترده ای باشید که حداقل دارای SPF  برابر ۳۰ و ضد آب باشد.

استفاده از ضدآفتاب

استفاده از ضدآفتاب

ضد آفتاب خوب چه کاری انجام می دهد؟

دو نوع اشعه ماورا بنفش وجود دارد که می تواند به پوست شما آسیب برساند – اشعه ماورا بنفش آ  (UVA) و فرابنفش ب  (UVB). کرم ضد آفتاب با طیف گسترده ای از هر دو نوع محافظت می کند.

اشعه UVA می تواند پوست شما را به صورت زودرس پیر کند و باعث ایجاد چین و چروک و لکه های پیری شود. اشعه UVB می تواند باعث سوختگی پوست شود. قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه UVA یا UVB می تواند باعث سرطان پوست شود. بهترین ضد آفتاب ها از انواع نور ماورا بنفش محافظت می کنند.

ضد آفتاب خوب

ضد آفتاب خوب

درباره مواد تشکیل دهنده ضد آفتاب چه چیزهایی باید بدانیم؟

ضد آفتاب ها حاوی فیلترهایی هستند که اشعه UV را منعکس یا جذب می کنند. فیلترها دو نوع اصلی دارند:

آلی. فیلترهای آلی اشعه ماورا بنفش را جذب می کنند و آن ها را به مقدار کمی گرما تبدیل می کنند. به عنوان مثال می توان به سینامات، سالیسیلات ها و بنزوفنون ها اشاره کرد.

معدنی. فیلترهای غیرآلی اشعه ماورا بنفش را منعکس و پراکنده می کنند. به عنوان مثال می توان به اکسید تیتانیوم و اکسید روی اشاره کرد. ضد آفتاب های غیر آلی باعث تحریک پوستی کمتری می شوند. صابون سفیدآب (زینک اکسید) سیندرلا بدلیل وجود اکسید روی قوی ترین ضد آفتاب طبیعی برای پوست می باشد. برای خرید این محصول خارق العاده می توانید از طریق فروشگاه سیندرلاکالا اقدام نمایید.

صابون سفیداب سیندرلا

صابون سفیداب سیندرلا

مشخصات یک ضد آفتاب خوب

در این بخش مشخصات یک ضد آفتاب خوب و مناسب بیان می شود:

فاکتور محافظت در برابر آفتاب

ضریب محافظت در برابر آفتاب بیانگر تعداد ساعاتی که می توانید در معرض نور آفتاب و بدون آسیب همانطور که قبلاً توضیح دادیم نیست و شما باید هر دو ساعت یک بار، حتی در روزهای ابری و بعد از شنا یا تعریق کرم را استفاده کنید.

محافظت در برابر اشعه UVA و UVB

SPF نشان دهنده محافظت در برابر اشعه UVB است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که یک ضد آفتاب با طیف گسترده ای را انتخاب می کنید که از شما در برابر اشعه UVA نیز محافظت کند. ضد آفتاب اوریاژ ۹۰درصد محافظت کننده در برابر اشعه UVA و UVB می باشد. برای خرید این ضدآفتاب خوب و سالم می توانید از طریق فروشگاه سیندرلا کالا اقدام نمایید.

ضدآفتاب اوریاژ ۹۰درصد- تک رنگ روشن

ضد آفتاب اوریاژ ۹۰درصد

مقاوم در برابر آب

 البته همه نوع ضد آفتاب را می توان با آب یا حتی در هنگام تعریق از بین برد، هیچ ضد آفتاب کاملا ضد آبی وجود ندارد، اما می تواند در صورت قرار گرفتن در معرض آب، ماندگاری بیشتری داشته باشد. البته، شما لازم است این نوع را هر دو ساعت یکبار و بعد از شنا یا تعریق مانند انواع دیگر ضد آفتاب بر روی پوست خود بمالید. ضد آفتاب و کرم پودر اوکالان ماندگاری طولانی دارد و در برابر آب مقاوم است.

okalan-krem-zink-oxid-1

کرم پودر و ضد آفتاب اوکالان

ضد آفتاب خوب برای پوست حساس

 مشخص شده است که مواد شیمیایی باعث تحریک پوست حساس می شوند، بنابراین ضد آفتاب حاوی مواد فیزیکی مانند اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم برای افرادی که پوست حساس دارند بهتر است و این مواد معمولاً در ضد آفتاب کودکان یافت می شود.

ضد آفتاب خوب و سالم برای پوست چرب

 افرادی که دارای پوست چرب و مستعد آکنه هستند باید این نکات را رعایت کنند:

از محصولات حاوی اکسی بنزون​​، PABA و محصولات حاوی مواد فیزیکی و همچنین سالیسیلات ها، که ملایم تر بوده و احتمال ایجاد آکنه کمتر است، استفاده نمایید.

به دنبال محصولاتی باشید که دارای ترکیب سبک باشند و سریع خشک شوند.

از محصولات حاوی مواد روغنی و مرطوب کننده هایی که معمولاً صورت شما را براق می کنند خودداری کنید. نوع گسترده ای را انتخاب کنید که دارای SPF 20 یا بیشتر باشد. برای محافظت در برابر آفتاب به محصولات آرایشی و بهداشتی اعتماد نکنید، حتی اگر درصدی ضد آفتاب داشته باشند، زیرا معمولاً برای محافظت از پوست شما کافی نیست.

ضد آفتاب خوب برای پوست خشک

 اگر از خشکی پوست رنج می برید می توانید از ضد آفتاب حاوی مرطوب کننده بهره مند شوید. بسیاری از مرطوب کننده ها مانند لانولین، روغن ها و دی متیکون هستند که در ضد آفتاب ها استفاده می شوند.

ضد آفتاب خوب برای پوست سفید

استفاده از ضد آفتاب SPF 30 یا بیشتر در روز، با استفاده مکرر هر دو ساعت، ترجیح داده می شود.  ضد آفتاب بدون رنگ گیاهی حلزون برای انواع پوست های آقایان و خانم ها و از جمله پوست های سفید مناسب می باشد. این ضد آفتاب دارای درجه اس پی اف ۵۰ می باشد.

کرم ضد آفتاب گیاهی حلزون کلاژن

کرم ضد آفتاب گیاهی حلزون کلاژن

ضد آفتاب خوب برای پوست تیره

افرادی که پوست تیره تری دارند و برنزه نمی شوند و از آفتاب نمی سوزند ممکن است فکر کنند نیازی به ضد آفتاب ندارند اما حقیقت این است که این برنزه شدن نتیجه آسیب DNA به سلول ها در اثر قرار گرفتن در معرض اشعه های مضر آفتاب است و برخی از انواع ضد آفتاب، به ویژه آن هایی که حاوی تیتانیوم هستند، ممکن است آزار دهنده باشند زیرا به نظر می رسد رسوبات سفید باشد و محصولات جدیدتری وجود دارد که از ذرات کوچکی تشکیل شده و به پوست نفوذ کرده و آن را طبیعی جلوه می دهد. ضد آفتاب بدون رنگ اون سرشار از آنتی اکسیدان است که ضد آب می باشد و برای انواع پوست مناسب می باشد، بنابراین بدون نگرانی از سوختن می توانید یک روز کامل را در ساحل سپری کنید.

ضد آفتاب جدید اون - 2

ضد آفتاب جدید اون

روش صحیح استفاده از ضد آفتاب

 باید از مقدار زیادی ضد آفتاب استفاده کنید تا بتوانید از محافظت لازم برخوردار شوید. اگر قرار است یک روز طولانی را در ساحل گرم سپری کنید، استفاده از ضد آفتاب ضد آب ترجیح داده می شود تا با عرق از بین نرود. کرم ضد آفتاب باید ۳۰ دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب قرار گیرد. فراموش نکنید که استفاده مجدد از کرم بسیار مهم است، بنابراین باید آن را هر دو ساعت یک بار استفاده کنید.

باید به استفاده از کرم ضد آفتاب در تمام قسمت های بدن که در معرض آفتاب قرار دارند توجه شود و فراموش نکنیم که آن را روی دست نیز بگذاریم. تصورات غلط در مورد کرم ضد آفتاب در صورت ابری بودن هوا و یا عدم نیاز به ضد آفتاب، به هیچ وجه درست نیست. زیرا حدود ۴۰٪ از اشعه ماورا بنفش خورشید در یک روز کاملا ابری به زمین می رسد و این تصور غلط منجر به آفتاب سوختگی می شود.

جهت اطلاع از طرح های تخفیفی صابون های سیندرلا و لوازم آرایشی با کیفیت از طریق اینستاگرام در ارتباط باشید.

اینستاگرام

⇓برای اشتراک گذاری این مقاله می توانید از طریق برنامه های زیر اقدام نمایید.⇓

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *