مراقبت و سلامت پوست

درمان قطعی منافذ باز پوست صورت

درمان منافذ باز پوست

درمان قطعی منافذ باز پوست صورت امروزه یکی از خواسته های بیشتر خانم ها و آقایان برای بستن منافذ پوست هستش و ما در این مقافله به دلایل باز شدن منافذ پوست و راه حلی برای درمان منافذ باز پوست می پردازیم.

با افزایش سن افراد و کاهش کلاژن پوست، منافذ پوست رفته رفته  بازتر و گشادتر می‌شوند. تاجایی که به راحتی قابل ‌تشخیص بوده و تا حد زیادی در زیبایی پوست تاثیر می گذارد. البته تنها افزایش سن باعث ایجاد منافذ باز پوست صورت نمی باشد و خیلی دلایل دیگر که بعدا به آن می پردازیم در این تغییر پوستی موئثر هستند.

منافذ باز پوست صورت محل مورد علاقه باکتری‌ها، آلودگی‌های و چربی‌ها بوده و جمع شدن آلودگی و چربی در این منافذ به پوست آسیب می رساند و باعث بوجود آمدن جوش‌ های سرسیاه یا سرسفید در پوست می‌شوند.

منافذ باز پوست صورت چیست ؟

بر روی پوست روزنه های ریزی وجود دارد که به آنها منافذ پوست می گویند. این روزنه ها در پوست برخی از افراد کوچک بوده و در پوست برخی دیگر بزرگتر و بازتر می باشد. روزنه های سطح پوست راه ارتباطی غدد چربی موجود در پوست با سطح آن محسوب میشود که وجود آنها برای پوست لازم است. در اصل مادهایی که از غدد سباسه ترشح می‌شود، از طریق این منافذ به سطح پوست می آیند و باعث تبادل حرارتی و مرطوب شدن سطح پوست می‌گرند. همچنین این ماده پوسته های موجود در سطح پوست و آلودگی های سطحی پوست را در خود حل میکند.

پس در واقع وجود منافذ باعث مشکلی نیست بلکه باز شدن بیش از حد آن موجب دغدغه افراد می باشد. ضمناً به کسانی که پوستشان دارای منافذ باز تری است پوست پرتقالی هم می گویند.

درمان قطعی منافذ باز پوست صورت

منافذ باز پوست صورت

دلایل باز شدن منافذ پوست صورت

بعضی از افراد بطور ژنتیکی دارای منافذ بزرگتری بوده و معمولا در سن بلوغ که ترشح سموم زیاد می شود؛ این مشکل به وجود می آید. حتی در مواردی با وجود اینکه فرد پوستی خشک دارد؛ منافذ پوست بطور ژنتیکی بزرگتر هستند و بلعکس آن ممکن است فردی پوست چرب را به ارث ببرد اما زیاد جوش نزند و منافذ پوستش خیلی باز نباشد.

دلایل بسیاری در بیشتر باز شدن منافذ پوست صورت تاثیر دارن. افزایش سن یکی از این دلایل بوده و هر انسانی به مرور زمان سطح کلاژن پوستش پایین می آید و این یکی از دلایل گشاد شدن منافذ باز پوست بر اثر افزایش سن هستش. ورزش کردن و تغذیه مناسب می توانید این روند را به تاخیر بی اندازد و دیرتر سطح کلاژن پوست پایین بیاید.

بعضی بیماری‌ها و مشکلات هورمونی نیز می‌توانند بر روی اندازه منافذ پوست اثر بگذارند و آن‌ها را باز تر از حد معمولا کنند.
کسانی که پوست چربی دارند طبیعی است که منافذ پوست صورت آنها نسبت بازتر باشد چون منافذ پوست صورت، مجاری های طبیعی هستند که چربی‌های ترشح شده از غدد چربی از آنها عبور می‌کنند و از کنار فولیکول های مو به سطح پوست می‌رسند.

استفاده زیاد از کرم ها و مواد آرایشی یکی از دلایل اصلی زود بوجود آمدن منافذ باز صورت هستند. استفاده از مواد نامرغوب هم به همین صورت به سلامتی پوست ضربه زده و باعث مشکلات پوستی فراوانی از جمله منافذ باز، انواع جوش، چروک پوست و انواع لک می شود. هنگامی که سطح پوست و منافذ با مواد آرایشی پر شده است این روزنه ها برای تخلیه چربی پوست گشادتر می شوند تا روند تخله صورت پذیرد.

منافذ باز پوست

درمان قطعی منافذ باز پوست صورت

درمان قطعی منافذ باز پوست صورت

قبل از اینکه به فکر درمان منافذ باز پوست صورت باشید باید به فکر پیشگیری بوده و تمام راه کار های درست را انجام دهید. ورزش کنید، آب زیاد بنوشید، تغذیه‌ی سالم داشته باشید، از شوینده های مناسب استفاده کرده و خیلی کم از مواد آرایشی برای پوست صورت استفاده کنید.

در اینجا محصولات سیندرلا را به شما معرفی می‌کنیم. صابون های گیاهی سیندرلا هم می توانند یک شوینده عالی و پاک کننده عمیق پوستی باشند هم راه درمان برخی از مشکلات پوستی. این محصولات ۱۰ نوع صابون می باشند که هرکدام بنحوی دارای تاثیر فوق العاده ای بر روی پوست هستند. صابون گل سرخ و خاک رس و صابون سفیداب و صابون زردچوبه راه درمان منافذ باز پوست صورت بوده. شما باید هر روز از یکی از این صابون ها استفاده کنید. این صابون ها دارای نشان سیب سلامت بوده و علامت استاندارد دارند و چون مثل شوینده های دیگر از مواد شیمیایی درست نشده اند و از پایه با چندین نوع روغن گیاهی و مواد معدنی مفید تولید شده اند سالم بوده و توانسته اند این مجوز ها را اخذ کنند. همچنین این صابون ها چربی پوست را متعادل کرده و برای انواع پوست مناسب می باشند.

شما باید این ۳ صابون را تهیه کرده و هر روز از یکی از آنها استفاده کنید. بمرور متوجه کوچک شدن منافذ باز پوستتان می شوید و حتی این صابون ها باعث ازبین رفتن جوش و لک میشود و همچنین در روشنتر شدن پوست شما تاثیر زیادی دارند. همچنین شما می توانید بوسیله‌ی فیس براش از این صابون ها استفاده کنید. فیس براش چون پرز های ریزی دارد، بهتر از شستشو بادست سطح پوست را تمیز و منافذ را پاک و عاری از آلودگی می کند.

برای تهیه همه‌ی این محصولات می توانید از طریق سایت ” سیندرلا کالا ” اقدام کنید.

صابون های گیاهی سیندرلا

صابون های گیاهی سیندرلا

توصیه می‌کنیم برای نحوه درست استفاده کردن از صابون های گیاهی مقاله روش استفاده از صابون زردچوبه را حتماً مطالعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *