مراقبت و سلامت پوست

مراقبت های روزانه برای سلامتی پوست چرب

مراقبت های روزانه برای سلامتی پوست چرب

مراقبت های روزانه برای سلامتی پوست چرب یک چالش است. همه می خواهند در تمام طول روز چهره ای زیبا داشته باشند. پوست چرب می تواند این طراوت را از بین ببرد و همچنین باعث ایجاد مشکلات پوستی شود که به نظر می رسد هیچ وقت پایان ندارند. پوست چرب می تواند منافذ پوست شما را مسدود کرده و منجر به مشکلات آکنه و جوش های سرسیاه شود. اما پوست چرب همیشه بد نیست. اگر پوست چربی دارید، به این معنی است که روغن های طبیعی به وفور در پوست شما یافت می شوند، چیزی که اکثر مردم ندارند. تمام آنچه شما نیاز دارید این است که یک روال ساده مراقبت های روزانه برای سلامتی پوست چرب را دنبال کنید تا چربی آن را کنترل کنید.

علت پوست چرب چیست؟

به زبان ساده، اگر پوست چربی دارید، به این دلیل است که پوست شما بیش از انواع دیگر پوست چربی تولید می کند. با جزئیات بیشتر، غدد چربی موجود در پوست ماده ای به نام سبوم ترشح می کنند که مسئول رطوبت و سلامت پوست است. در انواع پوست های چرب، سبوم اضافی تولید می شود که باعث مسدود شدن منافذ پوست می شود و همچنین می تواند منجر به آکنه شود. مراقبت های روزانه برای سلامتی پوست چرب که رعایت شود، به شما کمک می کند ظاهر چربی را کنترل کرده و باعث زیبایی پوست می شود.

سلامتی پوست چرب

سلامتی پوست چرب

باید و نبایدهایی برای سلامت پوست چرب

اگر چه پوست چرب می تواند منافذ پوستی را مسدود کرده و منجر به افزایش آکنه شود، اما پوست چرب فوایدی نیز دارد. روغن به حفظ پوست کمک می کند و افرادی که پوست چرب دارند پوست ضخیم تر و چین و چروک کمتری دارند. نکته اصلی ایجاد تعادل بین داشتن روغن زیاد و حفظ رطوبت طبیعی پوست است.

برای کمک به کنترل پوست چرب، متخصصان سیندرلاکالا نکات زیر را توصیه می کنند:

برای سلامتی پوست چرب صورت خود را هر روز صبح، عصر و بعد از ورزش بشویید.

 هنگام شستشو، از مالش پوست، حتی برای از بین بردن آرایش، جلوگیری کنید. اسکراب نیز پوست شما را تحریک می کند، که باعث بدتر به نظر رسیدن آن می شود.

محصولات مراقبت از پوست را انتخاب کنید که دارای برچسب بدون روغن باشند.

 این بدان معنی است که محصولاتی که دارای این برچسب ها هستند؛ از جمله پاک کننده ها، مرطوب کننده ها و آرایش، منافذ پوست شما را مسدود نمی کنند و باعث ایجاد آکنه نمی شوند.

از یک شستشوی صورت ملایم و کف دار استفاده کنید.

 بسیاری از افراد بر این باورند كه برای خشك كردن پوست خود باید از یك شستشوی صورت قوی برای پوست چرب استفاده كنند. با این حال، استفاده از شستشوی صورت که بسیار خشن باشد، می تواند پوست شما را تحریک کرده و باعث افزایش تولید چربی شود. در عوض، به دنبال یک شستشوی ملایم صورت باشید. از پاک کننده های پایه روغن یا الکل استفاده نکنید. اینها می توانند پوست شما را تحریک کنند.

از یک شستشوی صورت ملایم و کف دار استفاده کنید.

از یک شستشوی صورت ملایم و کف دار استفاده کنید.

برای سلامتی پوست چرب به صورت روزانه از مرطوب کننده استفاده کنید.

حتی اگر پوست چربی داشته باشید، استفاده از مرطوب کننده برای مرطوب نگه داشتن پوست بسیار مهم است. برای صرفه جویی در وقت و محافظت از پوست در برابر اشعه ماورا بنفش مضر آفتاب، به دنبال مرطوب کننده ای باشید که حاوی ضد آفتاب با طیف گسترده ای با SPF 30 یا بالاتر باشد. توصیه می شود که از کرم آبرسان سنت ایوز استفاده نمایید.

به صورت روزانه از مرطوب کننده استفاده کنید.

به صورت روزانه از مرطوب کننده استفاده کنید.

برای سلامتی پوست چرب از کرم ضد آفتاب در فضای باز استفاده کنید.

 کرم ضد آفتاب از آسیب دیدگی در برابر آفتاب که منجر به چین و چروک، لکه های پیری و حتی سرطان پوست می شود جلوگیری می کند. برای جلوگیری از ایجاد آکنه، به دنبال ضد آفتاب هایی باشید که حاوی اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم هستند و از ضد آفتاب هایی که حاوی عطر یا روغن هستند استفاده نکنید.

برای سلامتی پوست چرب صورت خود را در طول روز لمس نکنید.

اگر چه لمس صورت شما وسوسه انگیز است، اما انجام این کار می تواند آلودگی، چربی و باکتری را از دست به صورت شما پخش کند. صورت خود را فقط هنگام تمیز کردن، مرطوب کردن یا استفاده از کرم ضد آفتاب یا آرایش لمس کنید و ابتدا مطمئن شوید که دستان شما تمیز هستند.

وست چرب صورت خود را در طول روز لمس نکنید.

پوست چرب صورت خود را در طول روز لمس نکنید.

چگونه می توان از شر یک صورت چرب خلاص شد؟

وقتی پوست چرب به دلیل ژنتیک یا هورمون ها ایجاد می شود، درمان آن سخت است. تمرین مراقبت مداوم از پوست و پرهیز از غذاهای ناسالم مانند غذاهای سرخ شده، غذاهای سرشار از قند و غذاهای فرآوری شده می تواند کمک کند. برخی از غذاهایی که موجب ایجاد پوست بیش از حد چرب می شوند شامل لبنیات (شیر، پنیر و غیره)، کره، غلات، قهوه و مقدار زیادی قند هستند. اگر پوست چربی دارید، سعی کنید این مواد غذایی را در حد متوسط ​​مصرف کنید.

روزانه صورت خود را با استفاده از محصولاتی که مخصوص پوست چرب است تمیز و مرطوب کنید. خوب بخوابید و یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. صورت خود را هفته ای یک بار لایه برداری کنید. برای انجام این کار می توانید از صابون های گیاهی قهوه استفاده نمایید. اینها برخی از کارهایی است که می توانید برای سلامتی پوست چرب انجام دهید.

جهت اطلاع از طرح های تخفیفی صابون های سیندرلا و مسابقه های جایزه دار از طریق اینستاگرام در ارتباط باشید.

اینستاگرام

       ⇓برای اشتراک گذاری این مقاله می توانید از طریق برنامه های زیر اقدام نمایید.⇓