مراقبت و سلامت پوست

تاریخ انقضای لوازم آرایشی و نشانه فاسد شدن هر کدام

تاریخ انقضای لوازم آرایشی و نشانه فاسد شدن هر کدام

در این مقاله تاریخ انقضای لوازم آرایشی و نشانه فاسد شدن هر کدام بیان می شود برای آشنایی کامل با این مبحث در ادامه با ما همراه باشید.

استفاده از یک محصول منقضی شده منجر به تحریک پوست و عفونت های باکتریایی می شود و بنابراین باید از تاریخ انقضای مواد آرایشی مختلف آگاهی داشت تا به پوست آسیب نرساند.

نشانه های لوازم آرایشی تاریخ انقضا گذشته

در صورتی که از تاریخ انقضای محصولات مطمئن نیستند، می توانید به برخی از علائم هشدار دهنده که نیاز به قطع استفاده از آنها را نشان می دهد توجه کنید که عبارتند از:

تغییر بوی محصول: محصول بوی خوب و مشخص خود را تا زمان انقضا حفظ می کند، بنابراین بوی آن تغییر می کند.

تغییر رنگ محصول: همچنین می توانید تغییر رنگ محصول را مشاهده کنید که به معنی تاریخ انقضا و نیاز به دفع آن است.

خشکی محصول: در صورت مایع بودن محصول، خشک شدن آن یا ایجاد توده هایی در آن نشان دهنده مناسب نبودن آن برای استفاده است.

ظاهر شدن مشکلات پوستی روی پوست: وقتی محصول منقضی می شود، هنگام استفاده باعث آسیب به پوست می شود، مانند ایجاد جوش و تحریکات پس از استفاده از آن.

تاریخ انقضای لوازم آرایشی بهداشتی

دانستن تاریخ انقضای لوازم آرایشی مختلف ضروری است تا پس از پایان دوره مشخص، استفاده از آنها متوقف شود.

تاریخ انقضای لوازم آرایشی

تاریخ انقضای لوازم آرایشی

خط چشم و ریمل مایع چشم

این محصولات به دلیل تجمع سریع باکتری ها و میکروب ها، با هر بار استفاده ماندگاری کمتری دارند، بنابراین توصیه می شود حداکثر پس از سه تا چهار ماه از ریمل مژه و مداد چشم مایع خلاص شوید. تاریخ انقضای لوازم آرایشی مانند مداد چشم بین شش ماه تا یک سال طول می کشد، لازم است از گرما دور باشید و پس از هر بار استفاده حتماً آن را ببندید.

تاریخ انقضای فونداسیون و کانسیلر مایع

فونداسیون مایع را می توان در صورت نگهداری به دور از گرما تا یک سال نگه داشت و این در مورد کانسیلرهای مایع نیز صدق می کند.

تاریخ انقضای برق لب و رژ لب

تاریخ انقضای براق کننده های لب و رژ لب حداکثر از شش ماه تا یک سال است، اما اگر هر گونه تغییر در بوی محصولات لب مشاهده شود، باید قطع شود.

تاریخ انقضای کرم پودر صورت

کرم پودر صورت می تواند به مدت ۱۸ ماه تا دو سال با خیال راحت مورد استفاده قرار گیرد. اما این بدان معنی نیست که در معرض آلودگی نیست و در صورت تغییر رنگ یا بوی آن قبل از سپری شدن دوره مشخص، باید مصرف آن قطع شود.

رژگونه و سایه چشم

استفاده از رژگونه و سایه چشم را باید بعد از یک سال خرید متوقف کنید، حتی اگر رنگ و بوی خود را حفظ کنند. لازم به ذکر است ماندگاری برخی از محصولات بیش از شش ماه نیست.

 تاریخ انقضای لوازم آرایشی، مرطوب کننده ها و محصولات مراقبت از پوست

تاریخ انقضای مرطوب کننده ها و محصولات مراقبت از پوست معمولاً از یک تا دو سال است و ممکن است برخی از محصولات وجود داشته باشند که با توجه به مواد تشکیل دهنده ماندگاری کمتری داشته باشند، بنابراین باید از تاریخ انقضای محصولات مراقبت از پوست اطمینان حاصل کنید.

تاریخ انقضای لاک ناخن

تشخیص زمان انقضا لاک ناخن آسان است ، زیرا مانند همیشه خشک به نظر می رسد و استفاده از آن دشوار است و اغلب عمر لاک ناخن فقط یک سال یا کمی بیشتر است.

تاریخ انقضای صابون های گیاهی

صابون های گیاهی برای مدت زمانی بین دو تا سه سال دوام می آورند. البته توصیه می شود که در صورت تغییر رنگ  آن قبل از سپری شدن تاریخ انقضا، مصرف آن قطع شود. صابون عسل سیندرلا به بهبود وضعیت پوستی، جوان سازی و جلوگیری از پیری زودرس کمک می کند.

صابون عسل سیندرلا

 تاریخ انقضای لوازم آرایشی و محصولات مراقبت از مو

محصولات مو برای مدت زمانی بین یک تا دو سال دوام می آورند و این با توجه به مواد تشکیل دهنده محصول متفاوت است و بنابراین توصیه می شود دوره تاریخ انقضای قید شده روی بسته بندی ها را مرور کرده و به آنها پایبند باشید.

تاریخ اکسپایر رایحه ها و ادکلن ها

عطرها می توانند برای مدت سه تا پنج سال دوام بیاورند، اما تاریخ انقضای آن باید با استشمام رایحه و عدم مشاهده تغییر در آن تأیید شود.

اشتباهات موثر بر تاریخ انقضای لوازم آرایشی و بهداشتی

برخی از خطاها بر تاریخ انقضای لوازم آرایشی تأثیر می گذارد و آنها را غیر قابل استفاده می کند، یعنی:

تاریخ انقضای لوازم آرایشی و بهداشتی

تاریخ انقضای لوازم آرایشی و بهداشتی

بسته نشدن محکم درب محصول

بسته های لوازم آرایشی را کاملاً محکم ببندید تا در معرض گرما قرار نگیرند و منجر به زوال سریع نشوند. زیرا در این صورت به محیطی مناسب برای رشد باکتری ها تبدیل می شود. بعضی از مواد مانند رتینول، اسید هیالورونیک، اسید گلیکولیک و ویتامین C مانند در اثر قرار گرفتن در معرض اکسیژن، اثر خود را از دست داده و غیر قابل استفاده می شوند.

آغشته کردن انگشتان به لوسیون

بهتر است انگشتان دست را در داخل محصولات آرایشی مختلف فرو نبرید زیرا می تواند باکتری ها و میکروب ها را به آنها منتقل کند و در صورت استفاده از انگشتان دست در آرایش، باید آنها را به خوبی شست و قبل از فرو بردن در محصول خشک شود.

استفاده از ابزارهای ناپاک و کاهش تاریخ انقضای لوازم آرایشی

باید دقت شود که ابزار آرایش، چه برس و چه اسفنج خوب تمیز شود، زیرا وسیله ای برای انتقال آلودگی به مواد آرایشی است. لازم است هفته ای یکبار با لوسیون مخصوص، لوازم آرایش را بشویید، یا برای انجام همان هدف از شامپو استفاده کنید.

نگه داشتن لوازم آرایشی در دمای بالا و تاریخ انقضای لوازم آرایشی

به طور کلی، لوازم آرایشی به دمای پایین تری نیاز دارند، زیرا گرمای زیاد می تواند به سرعت به آنها آسیب برساند. باید دور از خورشید یا هر منبع گرما مانند بخاری و غیره باشد.

منتقل کردن مواد آرایشی از یک بسته به بسته دیگر

لازم است مواد آرایشی را در بسته بندی خودشان نگهداری کنید و آنها را از ظرفی به ظرف دیگر منتقل نکنید. زیرا این امر آنها را در معرض آلودگی قرار می دهد. اما در صورت شکسته یا ترک خوردگی بسته بندی محصول، می توان آن را با بسته تمیز و مهر و موم شده دیگری جایگزین کرد.

مخلوط کردن مواد آرایشی و کاهش تاریخ انقضای لوازم آرایشی

بعضی از دختران مقداری مواد آرایشی را با هم مخلوط می کنند تا نتیجه بهتری بگیرند، اما این منجر به آسیب می شود. افزودن آب برای رقیق كردن محصولات یا افزودن وازلین برای مرطوب كردن محصولات خشك توصیه نمی شود، زیرا خشكی محصول به معنای آسیب رسیدن به آن و استفاده از آن دشوار است.

نگهداری مواد آرایشی در حمام و سرویس بهداشتی

بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند لوازم آرایشی را در حمام نگهداری کنند، اما این اشتباه است. زیرا حمام آسیب پذیرترین مکان در برابر آلودگی باکتری ها و میکروب ها در خانه است و استحمام با آب گرم باعث بالا رفتن درجه حرارت در حمام و تشکیل بخار می شود، که موجب خراب شدن محصولات می شود.

نگهداری مواد آرایشی در حمام و سرویس بهداشتی

نگهداری مواد آرایشی در سرویس بهداشتی

استفاده نادرست از مواد آرایشی

هر ماده آرایشی روش استفاده خاص خود را دارد تا آن را تا تاریخ انقضا نگه دارد، به عنوان مثال، شما نباید برس ریمل را در بسته مخصوص خود رها کنید. این باعث می شود هوا وارد آن شود و سریع خشک شود.

تاثیر اتمام تاریخ انقضای لوازم آرایشی روی پوست

مواد آرایشی منقضی شده آسیب های زیادی به پوست وارد می کنند، از جمله مهمترین موارد:

سوزش و تورم چشم.

التهاب و قرمزی پوست.

جوش و آکنه.

و با ادامه استفاده از محصولات منقضی شده، علائم اولیه پیری علاوه بر ایجاد لکه ها و زخم هایی که از بین بردن آنها دشوار است، می توانند روی پوست ظاهر شوند.

نکاتی برای حفظ مواد آرایشی

توصیه می شود برخی از دستورالعمل ها را رعایت کنید که حفظ تاریخ انقضای لوازم آرایشی را برای طولانی ترین مدت ممکن تضمین می کند، یعنی:

ضدعفونی با الکل به از بین بردن باکتری ها و میکروب های تشکیل شده در داخل آنها بدون تأثیر بر اجزای سازنده آنها را تضمین می کند. توصیه می شود که رژ لب را در الکل فرو برده و سایر محصولات را برای عقیم سازی اسپری کنید.

قرار دادن برخی از محصولات در یخچال، به خصوص اگر حاوی مواد نگهدارنده نباشند بسیار تاثیرگذار می باشد. رژ لب، کرم مرطوب کننده و محصولات غنی از ویتامین C را می توان در یخچال نگهداری کرد، اما نباید در فریزر نگهداری شود.

در بعضی موارد، هنگام خرید بیش از یک بسته برای یک محصول و ذخیره آن تا پایان بسته اول، کالاها را باز نکنید. بنابراین توصیه می شود بسته استفاده نشده را باز نکنید و آن را در یک مکان خشک و خنک به طوری که تاریخ انقضای خود را برای طولانی ترین مدت ممکن حفظ کند، نگهداری کنید.

جهت اطلاع از طرح های تخفیفی صابون های سیندرلا و مسابقه های جایزه دار از طریق اینستاگرام در ارتباط باشید.

اینستاگرام

⇓برای اشتراک گذاری این مقاله می توانید از طریق برنامه های زیر اقدام نمایید.⇓

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *