مراقبت و سلامت پوست

نکات مهم هنگام انتخاب ضد آفتاب کودکان

نکات مهم درباره انتخاب ضد آفتاب کودکان

نکات مهم درباره انتخاب ضد آفتاب کودکان

در این مقاله کاربردی نکات مهم درباره انتخاب ضد آفتاب کودکان و معرفی بهترین شوینده برای پاک کردن ضد آفتاب مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که سلامت پوست کودکتان برایتان مهم است در ادامه با ما همراه باشید.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید گاهی برای به دست آوردن ویتامین D مهم است، اما قرار گرفتن در معرض طولانی مدت ممکن است باعث آسیب های پوستی شود، به ویژه برای کودکان خردسال. با آمدن تابستان و شروع فصل گرما و تعطیلات، استفاده کودک شما از کرم ضد آفتاب در حالی که او در کنار دریا یا در طول تمرین روزانه است تا پوست او را حساس و لطیف نگه دارد، به یک ضرورت تبدیل می شود. بنابراین در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین کرم ضد آفتاب کودکان را بشناسید و نکاتی برای محافظت از کودکان در برابر پرتوهای خورشید را برای شما بیان خواهیم کرد.

ضد آفتاب کودکان چه ویژگی دارد؟

در حالی که در طول سال محافظت در برابر آفتاب از اهمیت زیادی برخوردار است، بسیاری از ما با گرم شدن هوا و رفتن به بیرون از منزل به فکر ضد آفتاب هستیم. به همین دلیل انتخاب ضد آفتاب مناسب کلیدی در ایمن و شاد نگه داشتن تمام اعضای خانواده هنگام لذت بردن از آفتاب است.

انواع ضد آفتاب مخصوص کودکان

انواع ضد آفتاب مخصوص کودکان

آیا کودکان به ضد آفتاب خاصی نیاز دارند؟

هدف از ضد آفتاب جلوگیری از آفتاب سوختگی و همچنین جلوگیری از عوارض جانبی طولانی مدت آسیب خورشید مانند پیری زودرس و بیشتر از همه افزایش خطر ابتلا به سرطان پوست است.

بیشترین آسیب های ناشی از آفتاب در دوران کودکی رخ می دهد، بنابراین محافظت از پوست کودک کوچک خود در برابر آفتاب بسیار مهم است. کرم ضد آفتاب چه برای کودکان و چه برای بزرگسالان، همان کار را انجام می دهد. به عنوان مثال، یک کرم ضد آفتاب با طیف گسترده SPF 30 برای کودکان همان سطح از کرم ضد آفتاب SPF 30 برای بزرگسالان را محافظت می کند. اغلب مواد موثره یکسان هستند. بزرگ ترین تفاوت (علاوه بر بسته بندی زیباتر) این است که ضد آفتاب کودک با توجه به داشتن پوست حساس طراحی شده است، بنابراین احتمالاً حاوی مواد تحریک کننده یا مواد شیمیایی نیست. ضد آفتاب کودک همچنین ممکن است با مقاومت در برابر آب یا گزینه های کاربردی مناسب تر باشد.

از چه سنی استفاده از كرم ضد آفتاب كودكان مناسب است؟

استفاده از ضد آفتاب برای نوزادان بالای ۶ ماه اشکال ندارد. یکی از بهترین راه ها برای محافظت از کودکان در برابر اشعه خورشید، نگه داشتن هر چه بیشتر آن ها در سایه است. علاوه بر این، کودک باید لباس محافظ، کلاه لبه دار و عینک آفتابی داشته باشد. با این حال مطمئن شوید که کودک شما بیش از حد گرم نمی شود. با استفاده از سایبان یا چادر می توانید سایه کودک خود را نیز فراهم کنید.

و اگر کودک شما بیش از ۶ ماه دارد توصیه می شود از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع با SPF حداقل ۳۰ استفاده کنید. اگر کودک شما وقت زیادی را زیر آفتاب سپری می کند، مرتباً از ضد آفتاب استفاده کنید و آن را هر دو ساعت یا بیشتر تکرار کنید. برای جلوگیری از تحریک پوست و چشم کودک خود، از ضد آفتاب حاوی اکسید روی یا دی اکسید تیتانیوم استفاده کنید.

نکاتی برای محافظت از پوست کودک در برابر آفتاب

بهترین محافظت در برابر آفتاب محدود کردن قرار گرفتن در معرض مستقیم در ساعات اوج تابش از ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر است. این ساعات زمانی است که فرزندان شما به احتمال زیاد می خواهند در یک روز زیبای تابستانی بیرون بروند و منصرف کردن آن ها برای شما دشوار است. بنابراین تمام آنچه شما نیاز دارید این است که از طریق نکات زیر آماده باشید تا از پوست کودک خود در برابر آفتاب محافظت کنید.

از ضد آفتاب کودکان استفاده کنید.

به دنبال ضد آفتابی باشید که از اشعه UVA و UVB محافظت کند و کرم با ضریب محافظت در برابر آفتاب ۳۰ یا بالاتر را انتخاب کنید. بهتر است انواع ضد آفتاب حاوی اکسید روی یا دی اکسید تیتانیوم انتخاب شود، این کرم ها برای پوست ایمن تر از ضد آفتاب هایی هستند که حاوی مواد شیمیایی هستند زیرا در برابر آلرژی مقاومت بیشتری دارند و به چشم کودک آسیب نمی رسانند.

ضد آفتاب مخصوص کودکان بدون رنگ اون یکی از بهترین ضد آفتاب های کودکان است که محصول کشور فرانسه می باشد و محافظت بسیار بالایی در برابر اشعه UVA و UVB را برای کودکان به همراه دارد.ضد آفتاب مخصوص کودکان اون -2

علاوه بر استفاده از ضد آفتاب کودکان برای کودک خود چتر تهیه کنید.

چتر فقط مخصوص زمستان نیست بلکه در روزهایی که بیرون از خانه بیرون می روید آن را همراه خود داشته باشید و از آن برای ایجاد سایه برای کودک خود استفاده کنید.

علاوه بر استفاده از ضد آفتاب کودکان فرزند خود را کاملاً بپوشانید.

حتی اگر هوا گرم باشد، یک تی شرت نخی سبک با آستین و شلوار بلند ممکن است از پوست کودک شما در برابر اشعه ماورا بنفش محافظت کند. مخصوصاً اگر پوست کودک شما بسیار حساس است، فقط از طبیعی بودن پارچه ها اطمینان حاصل کنید. پنبه برای جذب عرق بسیار مناسب می باشد.

کودکان را وادار به استفاده از کلاه کنید.

کلاه ها از آفتاب برای صورت و گردن محافظت می کنند و استفاده از آن ها آسان است. برای محافظت از گوش و گردن از کلاه های لبه دار استفاده کنید. کلاه های ورزشی برای کودکان مناسب نیست و از آن ها محافظت نمی کنند.

استفاده از کلاه مناسب

استفاده از کلاه مناسب

علاوه بر استفاده از ضد آفتاب کودکان برای کودک خود عینک آفتابی تهیه کنید.

استفاده از عینک آفتابی بسیار مهم است زیرا از چشم کودک شما در برابر اشعه ماورا بنفش محافظت می کند، که می تواند در اواخر عمر منجر به آب مروارید شود. به دنبال عینکی باشید که تقریباً ۱۰۰٪ از اشعه UVA و UVB را مسدود کند.

استفاده از عینک آفتابی

استفاده از عینک آفتابی

مقدار کافی مایعات به کودک بنوشانید.

اطمینان حاصل کنید که کودک هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب مقدار زیادی مایعات بنوشد تا آب از دست رفته در عرق را جایگزین کرده و وی را از کمبود آب بدن محافظت کند.

از کرم مخصوص بعد از آفتاب استفاده نمایید.

یکی از مراحل اساسی که ممکن است بسیاری از مادران از آن چشم پوشی کنند، پس از قرار دادن کودک در معرض آفتاب، حتماً برای درمان آسیب های پوستی و جلوگیری از تشدید آن ها از کرم بعد از آفتاب استفاده کنید. البته در صورت نداشتن آن، می توانید از یک لایه کالامین استفاده کنید.

بهترین کرم ضد آفتاب کودکان چیست؟

ضد آفتاب های معدنی، که حاوی مواد موثری مانند اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم هستند، بیشتر برای کودکان توصیه می شوند. زیرا برای پوست حساس تحریک کمتری دارند. محصولی را انتخاب کنید که حاوی این دو ماده معدنی طبیعی باشد. اطمینان حاصل کنید که کودک گرانقدر شما در معرض کمترین مواد شیمیایی و مصنوعی ممکن است.

ضد آفتاب های ضد آب برای کودکانی که غالباً روزهای تابستان خود را در استخر، بازی با آب یا به طور کلی تعریق می گذرانند ایده آل است. با این حال، هیچ ضد آفتابی صد درصد ضد آب نیست و باید هنگامی که در بیرون از منزل هستید، مرتباً و غالباً آن را اعمال کنید. ضد آفتاب را ۱۵ دقیقه قبل از بیرون رفتن، و هر دو ساعت یک بار در خارج از منزل استفاده کنید. به نظر شما بهترین ضد آفتاب کودکان چیست و از چه ضد آفتابی برای کودک خود استفاده می کنید؟ در صورت تمایل می توانید نظرات و دیدگاه های خود را به اشتراک بگذارید.

بهترین شوینده برای پاک کردن ضد آفتاب :

بهترین شوینده برای پاک کردن ضد آفتاب و چربی ها صابون زغال می باشد. صابون زغال میتوانید هرگونه چربی را ازبین برده و سطح پوست را کامل پاک نماید. برای نمونه یکی از بهترین صابون ها را میتوان صابون زغال و لوندر سیندرلا نام برد.

این صابون بدلیل وجود کربن فعال بهترین شوینده برای پاک کردن ضد آفتاب است.

صابون زغال سیندرلا

صابون زغال سیندرلا

جهت اطلاع از طرح های تخفیفی صابون های سیندرلا و لوازم آرایشی با کیفیت از طریق اینستاگرام در ارتباط باشید.

اینستاگرام

⇓برای اشتراک گذاری این مقاله می توانید از طریق برنامه های زیر اقدام نمایید.⇓

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *